pirmadienis, rugpjūčio 3 d.
Automobilius pasiskolinę Britanijos vairuotojai rizikuoja pažeisti įstatymą
tiesa.com

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad beveik 2 mln. Britanijos vairuotojų bent kartą rizikavo pažeisti įstatymą vairuodami pasiskolintą transporto priemonę ir patys neturėdami draudimo. Dauguma vairuotojų manė, kad jų vairuojami automobiliai buvo apdrausti ir to pakanka, pranešė dailymail.co.uk.

Tyrimas atliktas daugėjant atvejų, kuomet vairuotojai gauna baudas ar net praranda vairuotojo pažymėjimus dėl neapdraustos transporto priemonės ar neapsidraudusio vairuotojo. Dauguma vairuotojų mano, kad pasiskolintam automobiliui galioja jų nuosavo automobilio draudimas. Draudėjai bei policijos pareigūnai perspėjo, kad draudimas galioja tik konkrečiai transporto priemonei, o jei jo nėra, vairuotojui gresia kaltinimai.

„LV=car“ atliktas tyrimas parodė, kad iš 2,2 mln. neapdraustus automobilius vairavusių žmonių 1,8 mln. tikėjo, jog draugo ar giminaičio transporto priemonė apdrausta. Per pastaruosius metus automobilius besiskolinančių vairuotojų skaičius pakilo 14 proc. Vienas iš dvidešimties Britanijos vairuotojų skolina savo transporto priemonę artimiesiems manydami, kad taip elgtis legalu, nors taip anaiptol nėra. 44 proc. automobilių savininkų teigė net ir žinodami, kad tik patys gali vairuoti savo automobilį, skolintų jį kitiems.

Jei vairuotojas, pasiskolinęs automobilį, neturi draudimo ir yra pagaunamas policijos, jis traukiamas baudžiamojon atsakomybėn drauge su automobilio savininku, kuris skolino savo transporto priemonę.

Už automobilio vairavimą neturint draudimo arba skolinimą žinant, kad vairuotojas neapsidraudęs, Didžiojoje Britanijoje skiriama iki £5000 bauda bei iki 8 baudos taškų. Dauguma vairuotojų mano, kad leidimas kitam asmeniui vairuoti savo automobilį nėra rimtas nusikaltimas, tačiau už šį veiksmą galima netekti teisės vairuoti ir sulaukti rimtesnių pasekmių.

2012 10 03 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt