trečiadienis, liepos 6 d.
Avarijoje sunkiai moterį sužalojęs aktorius R. Rudokas atleistas nuo atsakomybės, išsaugojo net teisę vairuoti
Dominykas Griežė
BNS foto
Ramūnas Rudokas su žmona Justina

Vilniaus miesto apylinkės teisme pirmadienį aktorius Ramūnas Rudokas sulaukė gerų žinių – dėl avarijos, kurios metu buvo sunkiai sužalota moteris, teistas žinomas vyras buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, jam pavyko netgi išsaugoti teises.

Teisėja Ilona Mateikienė pirmadienį paskelbė, kad R. Rudoką atleidžia nuo baudžiamosios atsakomybės, pagal laidavimą vieneriems metams be užstato perduodant žmonos Justinos Rudokės globai. Tokį prašymą bylos metu buvo išreiškęs ir aktorius, prašęs jam iškeltą bylą nutraukti.

R. Rudokas taip pat išsaugojo teisę vairuoti – pastaroji iš jo nebus atimta – tačiau aktoriui teks sumokėti 1000 eurų dydžio įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

„Teismas atsižvelgė į teigiamą R. Rudoko asmenybę, kad neturėjo galiojančių administracinių nuobaudų, o ankstesnes sumokėjęs, įvykdęs – kas rodo, kad nevengia atsakomybės. <...> Vairavo blaivus, buvo tamsus paros metas – tokio nuosprendžio motyvus pažymėjo teisėja I. Mateikienė.

Anot teismo, žalą sunkiai sužalotai moteriai aktorius atlygino. Tuo tarpu įmoka į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą skirta atsižvelgus į tai, kad R. Rudokas turi du mažamečius vaikus, žmonos pajamos nėra didelės.

Paskelbtas teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti apskųstas Vilniaus apygardos teismui.

Avariją R. Rudokas sukėlė 2021 m. gruodžio 8 d., apie 17.30 val. Aktorius Vilniaus centre, Olimpiečių ir Rinktinės gatvių sankryžoje, sukdamas į kairę nepraleido per gatvę ėjusios moters, partrenkė ją ir sunkiai sužalojo.

Bylos duomenimis, tuo metu sankryžoje buvo gan neįprasta situacija – tiek R. Rudokui, tiek ir pėsčiajai degė žalia šviesa. Nepaisant to, vairuotojas turėjo praleisti moterį.

Teisme R. Rudokas kaltę pripažino ir aiškino, kad važiavo pagal taisykles, tačiau pačios moters nepastebėjo, o kai pamatė pėsčiąją, sureaguoti jau buvo per vėlu.

Aktorius teismo anksčiau prašė neatimti jam teisės vairuoti, kadangi automobilis jam reikalingas tiek šeimos poreikiams, tiek ir darbui, netekus teisės vairuoti gali ženkliai sumažėti šeimos pajamos.

Anot teisėjos, toks nuosprendis buvo priimtas atsižvelgus į tai, kad po avarijos R. Rudokas iš karto stengėsi padėti moteriai, bausme aktoriui tapo pats teismo procesas.

2022 05 16 18:14
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt