trečiadienis, liepos 6 d.
B. Eilish: gyvenimas su Tourette sindromu yra „labai varginantis“
Alfa.lt
Scanpix
Billie Eilish

Billie Eilish naujame interviu atskleidė, kad gyvenimas su Tourette sindromu (TS) gali būti „labai varginantis“, skelbia BBC.

Kalbėdama Davido Lettermano laidoje „Mano kitas svečias“ per „Netflix“ 20-metė pajuto nervinį tiką. „Jei mane filmuosi gan ilgai, pamatysi daug tikų“, – sakė ji.

Remiantis „Tourette's Action“, Jungtinėje Karalystėje daugiau nei 300 000 vaikų ir suaugusiųjų gyvena su TS.

TS yra būklė, dėl kurios žmogus nevalingai skleidžia garsus ir judesius, vadinamus tikais.

Paprastai tai prasideda vaikystėje, tačiau tikai ir kiti simptomai paprastai pagerėja po kelerių metų ir kartais visiškai išnyksta.

Pokalbio metu Billie sakė, kad ji nepatiria tikų pasirodymo metu ir kad kai kurie specifiniai tikai laikui bėgant išnyko, tačiau kitų vis tiek atsiranda reguliariai.

„Tai yra dalykai, kurių niekada nepastebėtumėte, jei tik bendrautumėte su manimi, – sako ji ir priduria, – bet mane jie labai vargina.

Dainininkė sakė, kad jai „labai patinka“ kalbėti apie savo patirtį su TS, tačiau pripažino, kad ją tai „neįtikėtinai suglumina“.

Garsenybė pripažino, kad žmonės ne visada gerai reaguoja, kai ji patiria tiką.

„Dažniausiai žmonės reaguoja, jie juokiasi, nes mano, kad aš stengiuosi būti juokinga. Mane tai visada nepaprastai įžeidžia“, – sakė ji.

Terrina Bibb gali susitaikyti su tokia reakcija.

29 metų merginai iš Redditcho, Vakarų Midlendo valstijos, tiko požymiai pradėjo rodytis, kai jai buvo 21 metai, o po daugybės apsilankymų pas neurologus jai galiausiai buvo diagnozuota TS 24 metų, o tai yra gana vėlu.

Ji prisimena, kad prieš metus kažkas nuolat žiūrėjo į ją restorane per „labai blogą tiko priepuolį“.

Terrina savo meną naudoja kaip būdą „išlaisvinti tuos tikus“.

„Ypač tai, ką turiu rankose, laikydama rašiklį piešiu kzigzago raštą. Taigi tie tikai praeina dėl to, ką mėgstu daryti, ir tai gana atpalaiduoja.“

Terrina jaučia, kad kažkas, sekantis Billie Eilish, gali pasidalyti savo patirtimi.

„Tikiuosi, kad tai šiek tiek normalizuojasi“, – pridūrė ji.

2022 05 24 16:10
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt