penktadienis, balandžio 16 d.
B. Gatesas perspėjo apie dar dvi nelaimes po pasaulinės COVID-19 pandemijos: turime pasiruošti
Alfa.lt
SCANPIX

Korporacijos „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas perspėjo apie galimas dvi ateities nelaimes, kurios gali būti baisesnės už koronaviruso pandemiją, skelbia Daily Star.

2015 m. B. Gatesas perspėjo pasaulį, kad artėja pandemija ir po penkerių metų smogė koronavirusas.

Žinomas vyras atspėjo, kad „žmonės jausis gerai, nors ir bus užsikrėtę, skraidys lėktuvais ir vaikščios į parduotuves“.

„Microsoft“ įkūrėjo paskutinis spėjimas turi niūrią perspektyvą. B. Gatesas tiki, kad didžiausias pavojus žmonijai yra klimato kaita ir bioterorizmas.

B. Gatesas sakė viešąją kalbą renginyje „TED talk“ pavadinimu „Kitas protrūkis? Mes nesame pasiruošę“. Jis kalbėjo apie galimą naują virusą, panašų į COVID ir teigė, kad žmonės turi būti pasiruošę.

„Jeigu kas nors pražudys daugiau nei 10 mln. žmonių per ateinančius kelis dešimtmečius, tai tikriausiai bus lengvai užkrečiamas virusas, o ne karas. Ne raketos, o mikrobai“, - sakė B. Gatesas.

„Microsoft“ įkūrėjas pasirodė Youtube kanale „Veritasium“, kuriame sakė: „Nėra gero jausmo, kuris ateina, kai tai įvyksta ir pagalvoji “Taip ir sakiau". Ar galėjau būti labiau įtikinantis?

Egzistuoja daug kvėpavimo takų virusų ir su vienas iš jų ateis. Kvėpavimo takų virusai yra labai baisūs, nes žmonės vis dar vaikšto lėktuvuose, autobusuose, kai yra užsikrėtę. Kitaip nei kitos ligos, kaip Ebola, kai į ligoninę paguldoma dar prieš užkrečiant kitus žmones".

Vėliau žinomas vyras pateikė dar kelis ateities spėjimus. „Vienas yra klimato kaita. Kiekvienais metais tai būtų dar daugiau žuvusiųjų nei mes turėjome šioje pandemijoje. Bioterorizmas. Kažkas, kas nori padaryti žalos galėtų sukurti virusą ir jis būtų labiau užkrečiamas, negu natūraliai sukeltos pandemijos, kaip dabartinė“.

B. Gatesas teigė, kad nėra būdo sustabdyti ateities pandemijas, nors jis pridūrė, kad „mes galime padidinti savo pasiruošimą, tad neturėsime daugiau mirčių, negu turime dabar“.

2021 03 03 17:36
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt