penktadienis, sausio 22 d.
B. Gateso ir jo žmonos Melindos laimingos santuokos paslaptis: kodėl pora kiekvieną vakarą kartu plauna indus?
tiesa.com
Twitter.com, seattleinformer
Melinda ir Billas Gatesai

Daugiau nei 25 metus santuokoje gyvenančių milijardierių Billo Gateso ir jo žmonos Melindos laimės paslaptis labai paprasta. Pasak žinomos poros, svarbu pasirūpinti, kad dviejų žmonių partnerystė būtų balansuota.

Filantropė M. Gates su „Business Insider“ vyr. redaktore Alyson Shontell susėdo pakalbėti apie naujausią jos knygą „The Moment of Lift: How Empowering Women Changes the World“ ir pasidalijo mintimis apie karjerą bei laimingą vedybinį gyvenimą.

Su vyru Billu moteris susipažino 1987-aisiais, kai prisijungė prie kompanijos „Microsoft“, kur užėmė produktų vadybininkės pareigas. Verslo vakarienės metu juodu buvo pasodinti šalia. Nuo tos dienos pora tapo neišskiriama.

Kai po dviejų savaičių B. Gatesas savo dabartinę žmoną pakvietė į pirmą pasimatymą, moteris šio pasiūlymo atsisakė pateikdama priežastį, kad Billas nebuvo „pakankamai spontaniškas“. Vyras nepasidavė ir po dviejų valandų paskambinęs Melindai ir jis dar kartą pabandė pakviesti moterį praleisti kartu vakarą. Ji sutiko.

Vėliau susituokę ir susilaukę trijų vaikų, Melinda ir Billas taip pat įsteigė vieną didžausių labdaros organizacijų, skirtų kovai su skurdu.

Nepaisant itin užimtų dienotvarkių, juodu randa laiko kartu imtis kasdienių buities darbų, tokių kaip indų plovimas ar kambarių tvarkymas. Pasak M. Gates, toks „neapmokamų“ ruošos darbų, užimančių daug laiko ir dažniausiai užkrentančių ant moters pečių, pasidalijimas yra itin svarbus siekiant išspręsti lyčių nelygybės problemas, įveikti skurdą ir pagerinti bendrą ekonomiką.

Melinda tikina, kad tvarkydamos namus moterys per savo gyvenimą vidutiniškai praleidžia 7 metais daugiau, nei vyrai. Jei moterys galėtų savo „neapmokamų“ darbų krūvį sumažinti nuo 7 valandų per savaitę iki 5, jų darbo našumas padidėtų maždaug 20 proc.

Be to, namų ruošos darbų pasidalijimas stiprina poros santykius.

Melinda savo knygoje rašo, kad besilaukdama pirmagimio, santuokoje su Billu ji jautėsi vieniša. Jos vyras visą laiką dirbo ir keliavo. Po kurio laiko ir ilgų atvirų pokalbių, pora suprato, kad jų gyvenimas turi būti labiau subalansuotas ir išsiaiškino, kaip to pasiekti. Vienas iš būdų tai padaryti – po vakarienės kartu plauti indus.

„Vieną vakarą suvokiau, kad virtuvėje po vakarienės aš praleidžiu dar 10-15 papildomų minučių, – pasakojo ji. – Kartą pavakarieniavus visi pradėjo kilti nuo stalo ir pamažu slinkti į kitus kambarius. Neištvėrusi griežtai pasakiau, kad virtuvės niekas nepaliks tol, kol aš iš jos neišeisiu.“

Šeimos nariai suprato Melindos užuominą ir visi liko virtuvėje padėti susitvarkyti po vakarienės. Dabar tai tapo Gatesų šeimos tradicija.

M. Gates atskleidė, kad net ir vakarą prieš interviu su „Business Insider“ vyr. redaktore, ji ir Billas po sočios vakarienės kartu tvarkėsi virtuvėje.

2019 06 14 10:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt