šeštadienis, liepos 4 d.
B. Johnsono „supakuotos žuvies“ komentaras pakvipo melu
tiesa.com
facebook nuotrauka

„ES yra bloga, nes viską bando reguliuoti“ – tokią mintį britams bando įteigti ne vienas Jungtinės Karalystės (JK) politikas, teigiantis, kad „Brexit“ procesas iš tiesų yra geras ir naudingas. Tačiau prieš švaistantis tokiais pareiškimais, pirmiausia patartina sužinoti savo valstybės taisykles ir įstatymus.

Portalas „The Guardian“ pranešė, kad kandidatas į JK premjero postą Borisas Johnsonas ketvirtadienį, kalbėdamas viename iš konservatorių rinkimų kampanijos renginių, atkreipė visų dėmesį į „nereikalingos ES biurokratijos“ pavyzdį – iš Meno salos atvežtą rūkytą žuvį.

„Dešimtmečius jas (žuvis – red. past.) siunčiant paštu, tiekėjo gamybos kaštai buvo išauginti Briuselio biurokratų, kurie yra įsitikinę, kad kiekviena pakuotė turi būti siunčiama su papildoma plastikine ledo pagalvėle“, – teigė B. Johnsonas.  

„Beprasmiška, brangu ir žalinga gamtai – apie kokią dar maisto saugą mes kalbame?“ – pridūrė politikas. Tačiau į tokį keistą kaltinimą netrukus sureagavo pats Briuselis. Jo atstovė tiek ekstravagantiškam britų politikui, tiek ir visiems britams paaiškino, kad tai ne ES, o pačios JK maisto saugos reikalavimai.

Europos Komisijos atstovė teigė, kad nors prekiautojams ir privalu paisyti mikrobiologinių maisto saugos užtikrinimo įsipareigojimų, Europos Sąjungos teisės aktai, skirti maisto higienos normų užtikrinimui, maisto gamintojų vykdomų pardavimų vartotojams nereglamentuoja.

„B. Johnsono įvardijamas atvejis nereglamentuojamas ES teisės aktais, tai yra išimtinai JK valdžios kompetencija, todėl tikiuosi, kad tai visiems aišku, o dėl taisyklių reikia kreiptis į savo šalies pareigūnus“, – teigė atstovė.

Savo nuomonę išsakė ir EK sveikatos ir maisto saugos komisaras Vytenis Povilas Andriukaitis.

Jis savo „Twitter“ paskyroje kreipėsi tiesiai į minėtą politiką, teigdamas, kad net jei ES ir galiotų tokia griežta tvarka, JK Meno sala turi specialų administracinį statusą – jai nėra taikomi ES reikalavimai, todėl bet kuriuo atveju tai yra pačios valstybės reikalas.

Taip pat Lietuvos deleguotas komisaras palinkėjo B. Johnsonui išlaikyti „šaltą protą“ ir, jei prireiktų, pasinaudoti minėtais ledo paketėliais pačiam.

2019 07 20 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt