ketvirtadienis, gegužės 6 d.
BAFTA apdovanojimų ceremonijoje triumfavo moterys ir „Klajoklių žemė“
BNS

JAV filmas „Klajoklių žemė“ sekmadienį triumfavo Britų kino ir televizijos meno akademijos (BAFTA) apdovanojimų ceremonijoje: kinų režisierės Chloe Zhao juosta apie visuomenės paraštėse atsidūrusius amerikiečius laimėjo keturiose kategorijose, įskaitant geriausio filmo, geriausios aktorės ir geriausio režisieriaus kategorijas.

Ceremonijoje Londone, kuri buvo surengta laikantis socialinio atstumo taisyklių ir didele dalimi vyko nuotoliniu būdu, puikiai pasirodė ir kitos režisierės moterys.

BAFTA siekė didinti įvairovę, ir Ch. Zhao buvo tarp keturių moterų, nominuotų geriausio režisieriaus kategorijoje. „Padarėme pakeitimų, ... kad suvienodintume visų galimybes“, – sakė Akademijos vadovas Krishnendu Majumdaras.

Šiųmečiai apdovanojimai pirmą kartą pasižymėjo nominantų įvairove. Pernai BAFTA buvo sulaukusi kritikos dėl to, kad visi nominuotieji buvo baltieji ir kad geriausio režisieriaus kategorijoje nebuvo nominuota nė viena moteris.

BAFTA apdovanojimai išdalyti prieš vėliau šį mėnesį įvyksiančią „Oskarų“ įteikimo ceremoniją.

Ch. Zhao po ceremonijos kalbėdamasi su žurnalistais sveikino geresnį atstovavimą kino kūrėjoms moterims.

„Man labai patinka tai, ką darau, o jei tai reiškia, kad daugiau tokių žmonių kaip aš įgyvendins savo svajones, esu labai dėkinga“, – pridūrė ji.

Britų režisierė Emerald Fennell už savo debiutinę juostą „Mergina, teikianti vilčių“ (Promising Young Woman) su Carey Mulligan gavo du apdovanojimus.

Tarp pretendentų į „Oskarus“ minimas trileris pasakoja apie moterį, keršijančią už draugės išžaginimą. Komedijos ir siaubo filmo elementų turinti „Mergina, teikianti vilčių“ pagerbta kaip iškilus britų filmas, taip pat už geriausią originalų scenarijų.

„Kurti šį filmą buvo puikiausias dalykas mano gyvenime“, – sakė E. Fennell, pasipuošusi balta suknia.

„Mergina, teikianti vilčių“ yra nominuota „Oskarams“ geriausio režisieriaus ir geriausio originalaus scenarijaus kategorijose, be to, C. Mulligan nominuota geriausios aktorės kategorijoje.

Ch. Zhao apdovanojimus už „Klajoklių žemę“ atsiėmė apsirengusi kasdieniais languotais marškiniais, būdama Los Andžele. Ji sakė planuojanti švęsti ir pridūrė: „Ryt ryte būsiu labai pagiringa.“

Jos filmo žvaigždė Frances McDormand laimėjo geriausios aktorės BAFTA apdovanojimą ir atsiuntė tokią žinutę: „Ačiū, brangūs britai.“

„Klajoklių žemė“ yra tarp „Oskarų“ favoritų ir turi šešias nominacijas, įskaitant geriausio filmo, geriausio režisieriaus ir geriausios aktorės.

Praėjusį mėnesį juosta gavo geriausios dramos ir geriausio režisieriaus „Auksinius gaublius“.

Velso aktorius seras Anthony Hopkinsas BAFTA geriausio aktoriaus apdovanojimu buvo pagerbtas už darbą prancūzo Floriano Zellero režisuotoje juostoje „Tėvas“ (The Father), pasakojančioje apie demencija sergantį vyrą.

83 metų A. Hopkinsas per ceremoniją nepasirodė, bet vėliau pasikalbėjo su žurnalistais. Jis paaiškino nesitikėjęs laimėti, atostogavęs Velse ir tapęs savo viešbučio kambaryje.

„Tai nuostabu... Tai pirmas kartas mano gyvenime, kai visiškai nesitikėjau gauti“, – sakė jis apie savo ketvirtą BAFTA apdovanojimą.

„Kylančios žvaigždės“ apdovanojimas žiūrovų balsavimu paskirtas filme „Rocks“ suvaidinusiai 19-metei Bukky Bakray. Ji buvo „atrasta“ per atviras atrankas.

Rausva suknele vilkėjusi B. Bakray padėkos kalbą pasakė garsiai džiūgaujant šeimai, apkabinta motinos.

„Dietinė BAFTA“

Apdovanojimų įteikimo ceremonija buvo surengta Londono Karališkojoje Alberto salėje nedalyvaujant žiūrovams.

Laureatai pasirodė per vaizdo skambučius iš savo namų ar viešbučių, kai kas – su emocingai reagavusiais artimaisiais.

Vienas pranešėjų, komikas Youssefas Kerkouras, supaprastintą ceremoniją pavadino „dietine BAFTA“.

Ceremonijoje turėjo dalyvauti princas Williamas, bet jis savo dalyvavimą atšaukė mirus seneliui, karalienės Elizabeth II sutuoktiniui princui Philipui.

Tarp laureatus scenoje skelbusių žvaigždžių buvo Hugh Grantas, Richardas E. Grantas, Tomas Hiddlestonas. Geriausio aktoriaus apdovanojimo laureatą iš Los Andželo paskelbė Holivudo žvaigždė Renee Zellweger, vilkėjusi figūrą išryškinusią sidabro spalvos suknelę.

H. Grantas prestižinį BAFTA apdovanojimą už viso gyvenimo nuopelnus įteikė du „Oskarus“ turinčiam Angui Lee ir jo karjerą pavadino „kone neprotingai sėkminga“.

„Kuklinuosi minimas tarp tokių talentingų kino kūrėjų“, – sakė taivaniečių režisierius.

Ceremonija pirmą kartą vyko dvi dienas: šeštadienį buvo išdalyti „techniniai“ apdovanojimai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 12 11:49
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt