sekmadienis, birželio 7 d.
Banko sprendimas patuštins kišenes milijonams JK gyventojų
tiesa.com

Pirmą kartą per dešimtmetį Jungtinėje Karalystėje didinama bazinė palūkanų norma, o tai reiškia, kad finansinių įsipareigojimų kredito įstaigoms turintys šalies gyventojai už skolinimą nuo šiol mokės daugiau.

Ketvirtadienį Anglijos bankas bazinę palūkanų norma padidino dvigubai, iki 0,5 proc. Riba didinama po dešimtmečio pertraukos – nuo 2007-ųjų birželio iki dabar ji siekė vos 0,25 proc.

Maža palūkanų norma leido kredito įstaigoms itin palankiomis sąlygomis JK gyventojams skolinti pinigus ne tik būstui, bet ir kitoms reikmėms.

Didinama palūkanų normą labiausiai pajus tie, kurie ėmė paskolas būstui: teigiama, kad sprendimas tiesiogiai palies apie 4,5 milijono JK gyventojų, kuriems už skolinimą teks mokėti didesnes palūkanas.

Apie bazinės palūkanų normą ketvirtadienį pranešęs Anglijos banko vadovas Mark’as Carney pranešė, kad šis rodiklis turėtų didėti ir artimiausius 3 metus, per šį laikotarpį bazinė norma turėtų dar padvigubėti.

Manoma, kad taip tikimasi pažaboti besaikį skolinimą – neseniai paskelbta, jog vartojamųjų paskolų bei greitųjų kreditų šiuo metu išduodama kaip niekad daug, o jauni JK gyventojai vis dažniau negali finansų įstaigoms grąžinti skolų.

Paskolos JK jaunimą stumia į prasiskolinimo liūną

2017 11 03 08:15
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt