trečiadienis, sausio 27 d.
Bankui vadovavęs nemokša vos nesukėlė griūties
tiesa.com

Prievaizdai nušalino nuo finansinės veiklos buvusį banko „Co-op“ vadovą, kuris ne tik paliko įstaigos biudžete didžiulę skylę, bet ir nevengė darbo metu rūpintis visiškai su darbu nesusijusiais reikalais – seksu ir narkotikais.

Finansinio elgesio tarnybos (Financial Conduct Authority, FCA) dėmesio sulaukė Paulas Flowersas, kuris bankui vadovavo 2010–2013 m., tuo metu „Co-op“ atsidūrė ant žlugimo ribos, o jo sąskaitose po audito aptikta 1,5 mlrd. svarų sterlingų skylė.

Kai buvo pradėtas tirti vadovo elgesys, paaiškėjo neįtikėtinų dalykų: pasirodo, jis neatitiko tokį postą užimantiems žmonėms keliamų reikalavimų ir dėl kvalifikacinių trūkumų negalėjo vadovauti finansinei įstaigai.

Tačiau P. Flowersas ne tik neturėjo supratimo, kaip vadovauti bankui, bet ir elgėsi vėjavaikiškai: nustatyta, kad darbovietėje esančius kompiuterius vyras naudojo pokalbiams apie seksą ir narkotikus, o darbo telefonu skambino į didesnio tarifo pokalbių svetaines.

Vadovas tokią savo veiklą tęsė net ir po įspėjimo.

Slapta užfiksuota, kaip jis 300 svarų sterlingų skyrė kokainui ir kitiems narkotikams, taip pat bandė įsigyti ketamino – stipraus veterinarijoje naudojamo medikamento, kuris taip pat naudojamas kaip kvaišalai.

Galiausiai jis prisipažino dėl narkotikų laikymo.

Toks jo elgesys pakenkė ne tik banko, bet ir viso finansinio sektoriaus įvaizdžiui, pakirto pasitikėjimą juo, konstatavo FCA.

„Vadovo pozicija formuoja pasitikėjimą ir įtaką, kompanijos kultūrą ir vertybes. Ponas Flowersas nesusitvarkė su šia užduotimi, neatitiko aukštų standartų, kurių reikalauja šis vaidmuo ir tikisi visuomenė“, – konstatavo FCA atstovas Markas Stewardas.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad vadovui trūksta pagrindinių kompetencijų ir patirties tokiam darbui, priimdamas sprendimus, jis elgėsi „neadekvačiai“. Vadovas teisinosi patiriamu stresu, kurį sukėlė ne tik darbas, bet ir šeimos nario mirtis. Jis atsiprašė už sukeltus nepatogumus.

Tarnyba uždraudė P. Flowersui dirbti finansų sektoriaus kompanijose.

Teigiama, kad po to ir kitų patikrinimų „Co-op“ banke situacija radikaliai pasikeitė – pagerėjo ne tik politika, bet ir finansiniai rodikliai.

2018 03 08 11:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt