sekmadienis, birželio 7 d.
Barjerai studentams imigrantams
tiesa.com

Studentai ne iš Europos Sąjungos šalių baigę mokslus norintys likti Jungtinėje Karalystėje ir čia įsidarbinti turės grįžti į savo gimtąjį kraštą ir ten būdami prašyti JK vizos.

Tokių priemonių ketinama imtis todėl, kad prisidengiant studijomis į šalį atvyksta ir joje nelegaliai užsilieka nemažai imigrantų.
 
Praėjusiais metais du trečdaliai vizų grįstų taškų sistema buvo išduotos tikriems ar tariamiems studentams.
Vyriausybė nori, kaip yra pažadėjusi, iki 2015-ųjų sumažinti migracijos srautus nuo esamų 200 000 iki 100 000.
„Esu įsitikinęs, kad talentingų studentų pritraukimas į JK yra gyvybiškai svarbus, tačiau turime atidžiau rinktis kas pas mus atvyksta ir kuriam laikui čia lieka. Manoma, kad studentai yra tie žmonės, kurie čia atvyksta pasimokyti ir po to grįžta į savo šalis, tačiau ne visada taip nutinka. Pernelyg daug studentų čia atvyksta gyventi ir dirbti, o ne studijuoti. Privalome tam užkirsti kelią,“ – naujovių įvedimo poreikį aiškino imigracijos ministras Damianas Greenas.
Tačiau Viešosios politikos tyrimų institutas teigia, kad siūlomi pokyčiai susiję su studentais iš užsienio neturės didesnės įtakos migracijos srautams.
„Užsienio studentai JK švietimo sistemai ir bendrai ekonomikai yra labai naudingi. Žinoma, reikia kovoti su piktnaudžiaujančiais sistema. Tačiau bėda ta, kad Vyriausybės naujovės tiesiog siekia dvigubai sumažinti imigraciją. To siekdama Vyriausybė rizikuoja pakenkti labai sėkmingam mūsų eksporto sektoriui šiais ekonomikai jautriais laikais,“ – aiškino instituto asocijuotas direktorė Sarah Mulley.

2010 12 07 17:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt