trečiadienis, balandžio 21 d.
Bažnyčios planai atnaujinti pamaldas sulaukė žinomų žmonių kritikos: „Tesla“ pati nenusipirks
Alfa.lt

Situacijai dėl COVID-19 susirgimų išliekant įtemptai ir nesvarstant atlaisvinti karantino suvaržymų, Lietuvos vyskupų konferencija paskelbė, kad nuo sausio 11-osios bus atnaujintos viešos pamaldos su tikinčiaisiais. Toks prieštaringas bažnytinės institucijos sprendimas sulaukė žinomų žmonių, visuomenės lyderių kritikos socialiniuose tinkluose – esą taip elgiamasi ne dėl tikinčiųjų, bet dėl noro susirinkti aukas.

Susirgimų COVID-19 skaičiai kasdien auga tūkstančiais, planų švelninti karantiną kol kas dar nematyti. Tuo tarpu bažnyčiose nuo kito pirmadienio atnaujinamos pamaldos, nusprendė Lietuvos vyskupų konfederacija.

Tokia antradienį pasklidusi naujiena sulaukė visuomenėje daugiau ar mažiau žinomų žmonių kritikos. Vieni apie sprendimą atnaujinti pamaldas atsiliepė gan diplomatiškai, kiti – itin aštriai.

Štai socialinių tinklų veikėjas bei nuomonės formuotojas Saugirdas Vaitulionis tokį dvasininkų sprendimą įvertino kaip gėdingą ir nusikalstamą, o kartu prisiminė ir 2017 metais nuskambėjusią istoriją, kai visuomenės dėmesio sulaukė tuometinis Alantos klebonas Sigitas Sudentas. Nors dvasininkai deklaruoja, kad jų vertybės – kuklumas ir askezė, pastarasis klebonas išgarsėjo tuo, kad įsigijo ir važinėjosi 40 tūkst. eurų vertės „Tesla“.

„Bažnyčia eilinį kartą parodė, kad visiškai neturi moralės. Visi juk suprantam, kad tas „žmonės labai prašo mišių“ iš tikrųjų yra „jau mėnesį babkių nerinkom, o Tesla pati nenusipirks“.

Dabartinėje situacijoje kviesti žmones į mišias yra nusikaltimas prieš visuomenę. Absoliuti gėda ir toks elgesys neturi nieko bendro su dvasingumu ir viešai deklaruojamomis vertybėmis“, – feisbuke rašė S. Vaitulionis.

Humoristas, TV laidų vedėjas ir ilgametis „Dviračio žinių“ kūrėjas Haroldas Mackevičius šią naujieną įvertino glausčiau: „Melstis galima ir nuotoliniu būdu, bet

apiera

pati nesusirinks“.

Komikas, „Humoro klubo“ narys, rašytojas ir protmūšių vedėjas Paulius Ambrazevičius dvasininkų sprendime atnaujinti pamaldas įžvelgė galimybes atnaujinti ir kitą veiklą. „Tik pirma religija gali nesilaikyti karantino, ar bus galima ir antrai?“ – feisbuke klausė P. Ambrazevičius, užsimindamas apie antrąja lietuvių religija laikomą krepšinį.

„Humoro klubo“ narys po savo įrašu pakomentavo ir antradienį dvasininkų žiniasklaidoje išsakytą poziciją, kad pamaldos buvo atnaujintos, kadangi to labai prašė tikintieji. „Man žiauriai trūksta dvasinio peno, t.y. koncertų, spektaklių, parodų, muziejų. Gal kažką darom?“ – rašė P. Ambrazevičius.

Buvęs diplomatas, scenaristas ir rašytojas, komunikacijos specialistas Aidas Puklevičius į šią situaciją pažvelgė su tam tikru humoru. „Šiaip visai logiška, kad negalint nusipirkti dailylenčių Senukuose, nuo sausio 11 d. bus galima gyvai pasiklausyti bent pasakojimų apie kitą dailidę bažnyčiose“, – rašė A. Puklevičius.

Tuo tarpu socialiniuose tinkluose gan gerai žinoma šeimos daktarė Justė Latauskienė atskleidė liūdnesnę dabartinės situacijos pusę – nors dvasininkai žada, kad pamaldos vyks laikantis saugumo priemonių, medikė atskleidė sulaukusi kvietimo ateiti į pamaldas, kuriose šių apribojimų nebus laikomasi. „Būk arčiau Jėzaus, ateik sekmadienį į pamaldas.“ kviečia pažįstama ir dalinasi, kur mišios bus laikomos gyvai ir be apribojimų. Man labai malonus toks pakvietimas, bet taip arti būti nenoriu. Noriu dar pagyventi“, – rašė medikė.

Pamaldas atnaujinanti Lietuvos vyskupų konfederacija teigia, kad bažnyčiose vienam žmogui teks ne mažiau kaip 10 kvad. metrų, bus išlaikomas dviejų metrų atstumas tarp pamaldų dalyvių, jie privalės dėvėti kaukes.

Per 2020 metais trukusius du karantinus Bažnyčia turėjo išskirtinę padėtį – Vyriausybė, suvaržiusi parduotuvių, maitinimo įstaigų ir kitų verslų veiklą, nebuvo priėmusi privalomų nurodymų dėl pamaldų organizavimo, nurodydavusi tik rekomendacijas. Pagal šias siūloma organizuoti religines apeigas nuotoliniu būdu, išimtis darant tik laidotuvėms.

2021 01 06 11:57
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt