trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
BBC atsisakė „Rusų tarnybos“
tiesa.com

BBC nutraukė 65 metus trukusią radijo laidų transliaciją rusų kalba. Šis britų radijo padalinys ilgą laiką buvo langas į laisvą pasaulį „geležinės uždangos“ atskirtiems Sovietų Sąjungos žmonėms. Transliacijos nutrauktos visiems laikams.

Pokariu BBC pradėtos transliacijos į Sovietų Sąjungą buvo labai populiarios tarp inteligentų. Sovietiniais metais jos buvo visaip slopinamos, tačiau trukdžiai niekada nepajėgė visai jų nustelbti. „Rusų tarnyba“ išsamiai pristatydavo naujienas ir įvykius, turėjo analitines, muzikos, medicinos, mokslo, kultūros bei religines programas.

Michailo Gorbačiovo politika suteikė naujų horizontų, atsivėrė interviu ir nuomonių galimybių pačioje Rusijoje. Ir pats sovietų lyderis prisipažino daugybę metų buvęs šios radijo stoties klausytojas. Posovietinėje Rusijoje užsimezgė BBC „Rusų tarnybos“ partnerystė su Rusijos radijo stotimis, taip BBC tikėjosi pasiekti dar platesnę auditoriją. Tačiau pastaraisiais metais pašlijus Didžiosios Britanijos ir Rusijos santykiams ši strategija nepasitvirtino, dauguma Rusijos radijo stočių nutraukė bendradarbiavimą.

Kaip viena iš priežasčių uždaryti „Rusų tarnybą“, pasak BBC, buvo ir tai, kad pastaruoju metu ši tarnyba „nesugebėjo perteikti Didžiosios Britanijos vertybių“. 

Prieš radijui nutylant visiems laikams, buvo pakartota kai kuri archyvinė medžiaga.

2011 04 05 15:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt