trečiadienis, liepos 8 d.
Benamiai imigrantai įkliuvo policijai
tiesa.com

Londono policija atliko reidą ir patikrino gatvėse sutiktų benamių tapatybes. Paaiškėjo, jog dauguma jų – bedarbiai imigrantai, ieškantys prieglobsčio Jungtinėje Karalystėje.

Scotland Yardo pareigūnai patikrino populiariausias miesto vietas, kuriose apsistoja atvykėliai iš Rytų Europos ir juos apklausė. Iš miesto centre šalia Marble Arch esančio parko buvo išvaryta apie 40 benamių, vienas vyras išsiųstas atgal į Rumuniją.

Reido metu policininkai tikrino benamių tapatybes bei juos nufotografavo. Keletas panašių grupelių buvo aptikta Camdeno, Croydono, Islingtono, Lambetho ir Southwarko rajonuose. Visų benamių tautybės bei kriminaliniai įrašai buvo patikrinti.

Metropolitano policijos, vietos valdžios institucijų ir Vidaus reikalų ministerijos bendra akcija prieš benamius vykdoma kasmet. Pareigūnai vykdo reidus ir bando išsiaiškinti, ar benamiai imigrantai nepažeidžia imigracijos taisyklių ir nepriklauso nusikalstamoms grupuotėms.

Pareigūnų teigimu, daugybė Rytų europiečių atvyksta į Londoną prašyti išmaldos. Gyvendami gatvėse jie taupo pinigus, o vėliau grįžta atgal į savo šalis. Metropolitano policijos pareigūnė, vadovaujanti operacijai, Alison Newcomb portalui standard.co.uk sakė, jog ši akcija skirta išsiaiškinti ar emigrantai nepažeidžia sausio 1-ą dieną įsigaliojusio įstatymo ir gyvena šalyje legaliai.

„Pareigūnai stengiasi pašalinti iš šalies tik tuos atvykėlius, kurie neturi pagrindo čia likti bei pažeidžia įstatymus. Taip pat vykdant šią operaciją bandoma padėti benamiams nutraukti užburtą ratą ir išsikapstyti iš nepavydėtinos situacijos“, - kalbėjo pareigūnė. A. Newcomb pridūrė, jog benamiai ne tik pažeidžia įstatymus, taip pat jie gąsdina praeivius bei dažnai įsivelia į nusikaltimus.

Pernai panašios akcijos metu suimtas ir atgal į savo šalis išsiųstas 31 emigrantas.

2014 09 01 06:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt