antradienis, sausio 26 d.
Beprecedentė byla: visuomenė teisme meta iššūkį valdžiai
tiesa.com

Šiandien Karališkajame Londono teisingumo teisme šalies piliečių iniciatyva bus pateiktas ieškinys prieš vyriausybę, kad ši iš Europos Sąjungos trauktis nutarė be parlamento pritarimo.

Ieškovai, kurių vardu teisme atstovaus verslininkė Gina Miller, bandys įrodyti, kad be parlamento pritarimo „Brexit“ procesą vienašališkai vykdanti vyriausybė veikia neteisėtai ir pažeidžia Jungtinės Karalystės gyventojų teises.

„Tik parlamentas gali žmonėms suteikti teises arba jas atimti, o aktyvavus 50-ąjį straipsnį teisės akivaizdžiai bus apribotos.

Dėl to ir kreipiamės į teismą, jis turi išaiškinti, kokiu būdu mes galime išstoti iš ES“, – aiškino G. Miller, kuri su teisininkais ieškovų argumentus teismui išdėstys šiandien.

Kaip britų teisių apribojimo pavyzdys pateikiamas iš jų atimta galimybė rinkti Europos Parlamentą bei dalyvavimas bendruose europiniuose projektuose.

Ieškovai taip pat primena, kad vienašališkai derybas su ES vesti norinti vyriausybė vadovaujasi prieš 400 metų suteikta karališkąja teise spręsti tokius šaliai svarbius klausimus, tačiau senovėje galiojusi tvarka neatitinka dabarties realijų bei dabartinės konstitucijos.

Teismo išlaidas padengs bei advokatų paslaugas apmokės patys ieškovai, apie 150 tūkst. £ šiam tikslui paaukojo JK gyventojai.

Vyriausybei teisme atstovaus „Brexit“ sekretorius Davidas Davisas. Jis ir valdžios poziciją ginantys teisininkai savo argumentus teismui pateiks pirmadienį.

Kad ir kaip baigtųsi šis teismas, neabejojama, kad jo sprendimas bus apskųstas aukštesnei instancijai, nes su pralaimėjimu nelinkusi susitaikyti nė viena pusė.

Prognozės pildosi? Japonai masiškai atleidžia darbuotojus JK

Imigrantai planuoja masinį boikotą

2016 10 13 09:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt