ketvirtadienis, rugsėjo 24 d.
Bercow pasitraukė iš JK Bendruomenių Rūmų pirmininko posto
tiesa.com
twitter nuotrauka

Johnas Bercow ketvirtadienį pasitraukė iš Jungtinės Karalystės Bendruomenių Rūmų pirmininko posto, kuriame jis dirbo 10 metų.

Dirbdamas šį darbą jis atsidūrė „Brexit“ mūšio sūkuryje ir pelnė europiečių simpatijas. Įtrauktas į daugiau kaip trejus metus trunkančius aštrius parlamento debatus J. Bercow tapo kontroversišku veikėju, kurio neapkentė „Brexit“ šalininkai ir gyrė priešininkai.

Energingas, iškalbus ir išskirtiniu stiliumi garsėjantis 56-erių J. Bercow eidamas savo pareigas daugiau kaip 14 tūkst. kartų yra sušukęs „Tvarka! Tvarka!“

Jis buvo 157-asis Bendruomenių Rūmų pirmininkas. J. Bercow priešininkai vadina J. Bercow pasipūtusiu, o vienas britų parlamentaras net yra pavadinęs jį „veidmainišku gnomu“, bet jo šalininkai sako, kad pirmininkas sustiprino Bendruomenių Rūmų narių teises reikalauti vyriausybės atskaitomybės.

Vienos vokiečių televizijos parengtas koliažas, kuriame surinktos akimirkos, kai J. Bercow bando nuraminti triukšmingus parlamentarus, peržiūrėtas tūkstančius kartų.

Vienas belgų laikraštis pavadino J. Bercow „nepakeičiamu“. Nyderlandų dienraštis „De Volksrant“ rašė: „Šiomis neramiomis dienomis vienintelė tvarka britų politikoje ateina iš Johno Bercow lūpų.“

Abiejų pagrindinių JK partijų lyderiai trečiadienį pagerbė J. Bercow, paskutinįkart pirmininkavusį savaitinei premjero klausimų ir atsakymų sesijai.

2019 11 01 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt