trečiadienis, birželio 3 d.
Bermuduose dingęs laivas rastas po 90 metų
tiesa.com

Kubos pakrančių apsaugos tarnyba pranešė, kad perėmė tuščią laivą, kuris plaukė į pakrantę. Kaip paaiškėjo, tai „SS Cotopaxi“ laivas.

Jis paslaptingai pradingo Bermudų trikampyje dar 1925 metais, praneša disclose.tv.

Laivas vėl pasirodė netoli Kubos karinės zonos, praėjus 90 metų

Kubos kariškiai rado dreifuojantį laivą į vakarus nuo Havanos, labai arti karinės zonos, kur saugumo sumetimais jūros eismas yra stipriai ribojamas.

Priplaukusi prie dreifuojančio objekto, apsaugos tarnyba pamatė apleistą laivą, kuriame nieko nebuvo. Kariškius suglumino ir tas faktas, kad laive nebuvo rasta jokių palaikų.

„Viskas buvo palikta taip, tarsi žmonės iš laivo dingo akimirksniu. Ant stalo gulėjo daiktai, mėtėsi žiūronai. Taip pat laive aptikome ir išgyvenimui reikalingus atributus, tad versija, kad įgula savanoriškai paliko laivą be būtiniausių daiktų yra mažai tikėtina“, – vietos žurnalistams teigė Kubos pakrančių apsaugos tarnybos vadovas.

Žurnalo užrašai padėjo sužinoti koks tai laivas

Faktas, kad tai 1925 metų gruodį dingęs amerikiečių kompanijos „Clinchfield Navigation Company“ laivas „SS Cotopaxi“ buvo nustatytas pagal laive rastus kapitono W. J. Meyerio užrašus.

„SS Cotopaxi“ laivas išplaukė iš Čarlstono uosto, Pietų Karolinos 1925 lapkričio 29 d. Išvykimo metu laive buvo 32 jūreiviai, kuriems vadovavo kapitonas Meyeris.

W. J. Meyer praėjusio amžiaus antrajame dešimtmetyje buvo vienas iš kompanijos „Clinchfield Navigation Company“ darbuotojų.

Kubos meistras Rodolfo Salvadoras Cruzas pareiškė, kad laivo žurnalas yra autentiškas. Ataskaitoje taip pat yra duomenų, apie laivo įgulos narių gyvenimą. Žurnalo įrašai baigiasi 1925 m. Gruodžio 1 d.

Niekas negali paaiškinti kas atsitiko laivui ir įgulos nariams

Ekspertai apžiūrėję laivą atskleidė, kad jis nepaisant to, jog nebuvo aptarnaujamas, stulbinančia gerai išsilaikė.

„Yra labai daug paslaptingumo visoje šitoje istorijoje. Neaišku kur laivas buvo, neaišku kas atsitiko su įgula, net nėra aišku kaip laivas nepaskendo. Jis tikrai neatrodo taip tarsi dreifuotų neprižiūrimas jūroje net 90 metų. Tai tikra mistika.“, – žurnalistams sakė, jūros laivų ekspertas.

Abelardo Colome, ministro tarybos viceprezidentas sakė, kad ekspertai Kuboje atliks tyrimą, siekiant išsiaiškinti kas atsitiko laivui ir kokiu būdu jis paslaptingai atsirado net po 90 metų.

Bermudų trikampis apima teritoriją tarp Bermudų, Majamio ir Puerto Riko. Šioje mistinėje vietoje yra pradingę dešimtys laivų ir lėktuvų, apie kuriuos vis dar nėra nieko žinoma.

anomalija.lt

2017 08 02 11:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt