ketvirtadienis, sausio 20 d.
Beveik 3 metus praleidęs kalėjime buvęs radijo laidų vedėjas P. Bukauskas pristato pirmąją savo knygą
Alfa.lt
Asmeninis archyvas
Paulius Bukauskas

Gyvenimo mėtytas ir vėtytas, beveik trejus metus praleidęs kalėjime, buvęs žinomas radijo laidų ir renginių vedėjas Paulius Bukauskas pristato savo pirmąją knygą ir žengia nauju gyvenimo keliu. Kadaise, neįsivaizdavęs savo kasdienybės be pramogų, bendravimo ir renginių, šiandien Paulius suka visiškai nauja kryptimi ir renkasi rašytojo profesiją. Kodėl rašymas? Kaip atsirado idėja pradėti rašyti ir kokie, kol kas dar miglotos ateities planai? Apie tai ir dar daugiau kalbėjomės šio interviu metu.

- Keista, tačiau dar ir dabar negaliu paaiškinti, kada priėjau tą lūžio momentą ir pasirinkau keisti savo gyvenimą iš pagrindų. Be abejo, daug įtakos tam turėjo laikas praleistas nelaisvėje. Tokiu metu, nori to ar ne, apmąstai visą savo nueitą kelią, mintyse peržiūri savo gyvenimą, tarsi vaidybinį filmą ir darai išvadas. – sakė debiutuojantis autorius.

Beveik treji metai praleisti nelaisvėje, didžiulės skolos ir suterštas vardas. Kaip vėl šypsotis ir kurti gyvenimą iš naujo? Išgirdęs tokius klausimus, Paulius kukliai šypsosi, tačiau akyse matosi išgyventos patirtys.

- Tvirtai. Žinoma, nėra lengva, tačiau praeitis ir yra praeitis. Jos neatsikratysi. Turi žiūrėti į rytojų šviesiomis akimis. Svarbiausia yra priimti pačiam tai kas buvo. Reikia suprasti, kad tai, kas bus ateityje, priklauso tik tau ir niekam kitam. Aišku, savo naštą nešiu dar ne vienerius metus, bet tikiu, kad labai užsispyrus, galima padaryti neįtikėtinus dalykus, - šypsosi Paulius.

Nepaisant visko, praeityje žinomas vedėjas, šiandien pristato visuomenei savo pirmąją knygą, kuri, anot autoriaus, tikrai ne paskutinė. Domėjomės, kaip gimė idėja tapti rašytoju.

- Na, manęs tikrai dar negalima vadinti rašytoju, - nusijuokė pašnekovas, - esu tik debiutantas. Taip. Dabar tai mano svajonė, tačiau laukia ilgas kelias.

- Bet juk pirmoji knyga jau parašyta?

- Tiesa. Pirmą knygą jau pristatau žmonėms. Rašau trilogiją, tad ateinančiais metais, tikiuosi, galėsiu pristatyti ir kitas serijos knygas. Kaip bebūtų, nors ir ilgai užtruko, nuėjau tik pusę kelio. Dabar viskas priklauso nuo kitų žmonių, nuo skaitytojų. Svarbu, kad žmonėms patiktų mano kuriama istorija ir knyga būtų perkama. Juk be skaitytojų, mano darbas nebus nieko vertas, - toliau šypsosi Paulius.

- Kodėl pasirinkai rašytojo kelią? Kas tai įtakojo?

Trumpa pertraukėlė. Paulius susimąstė. – Nežinau, - galiausiai prabilo, - matyt, rašyti norėjau visada. Faktas, kad didžiausios įtakos tam turėjo mano izoliacija nuo visuomenės, kai buvau nuteistas ir pasiųstas už grotų. Ten laikas įgauna kitokią prasmę. Pirmoji knyga ir gimė būnant nelaisvėje. Manau, kad rašymas buvo ir tebėra mano meditacijos forma, kuri padėjo įveikti save, suprasti, kad dar ne viskas prarasta. Taip, labai filosofiškai čia gavosi, bet nerandu kitų žodžių.

- Knygoje daliniesi savo patirtimi? Koks knygos pavadinimas?

- Tikrai ne. Kažkodėl visiems atrodo, kad rašau biografinę knygą. Ne. Mano gyvenimas tikrai nėra toks įdomus, kad apie tai rašyčiau ir pasakočiau kitiems. Šioji knygą – tai fantastinė nuotykių istorija pavadinimu „Akmenų sergėtojai. Žemė-oras“, kurios personažai ir įvykiai yra išgalvoti. Jeigu, kam nors pasirodys, jog knygoje randa mano gyvenimo nuotrupų, galiu užtikrinti, kad tai tik netyčinis sutapimas.

- Knygą leidi naudodamas slapyvardį, tiesa? Kodėl?

- Tikėjausi šio klausimo ir suprantu, kodėl to klausiate. Slapyvardį pasirinkau ne to dėl, kad mano praeities šešėlis neužtemdytų knygos sėkmės. Norėjau tokio vardo, kuris būtų lengvai įsimenamas, paprastas ir man pačiam turėtų reikšmę. Be to, turiu vilties savo kūrybą pristatyti ir tarptautinėse parodose, todėl reikėjo tokio slapyvardžio, kuris būtų tinkamas užsienio šalių rinkai.

Knygų autorių kelias nėra lengvas, ypatingai Lietuvoje. Tad, apie ateities tikslus, Paulius kalba atsargiai.

- Manai, kad knyga išpopuliarės ir kitose šalyse?

- Dar nemanau. Tai tik idėja, kurią tikiuosi įgyvendinti.

- Ar tai reiškia, kad rašytojo profesiją pasirinkai visam likusiam gyvenimui?

- Tikrai negaliu pasakyti ar tai mano paskutinė stotelė, turiu omenyje, kad nuo šiol būsiu rašytojas. Viskas priklausys nuo Lietuvos žmonių. Neslėpsiu. Norėčiau, kad tai būtų mano tolimesnis kelias. Jaučiu didžiulį malonumą rašydamas ir kurdamas, tačiau suprantu, kad didžioji dalis priklausys nuo žmonių, kurie pirks arba ne mano knygas. Kol kas, ateities planai tik „drambliuko svajonės“, bet nuoširdžiai tikiu tuo, ką darau. Tikiuosi, kad patikės ir kiti. – Užbaigė su šypsena, lūpų kampučiuose, Paulius.

Pirmąją Pauliaus Bukausko knygą jau galima įsigyti ir įvertinti ar buvęs žinomas radijo laidų ir renginių vedėjas pasirinko teisingai, nusprendęs tapti rašytoju. Visą informaciją apie knygą galite rasti interneto svetainėje: www.akmenusergetojai.lt arba autoriaus Facebook puslapyje.

2021 12 14 18:33
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt