pirmadienis, liepos 6 d.
Borisas Johnsonas maorių pasveikinimą palygino su smūgiu galva
tiesa.com

Į netaktiškus komentarus linkęs Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas pirmadienį Naujojoje Zelandijoje apsilankęs pas autochtonų lyderius tradicinį maorių pasveikinimą palygino su smūgiu galva.

Dvi dienas truksiančią savo kelionę B.Johnsonas pradėjo apsilankymu maorių susirinkimų name Kaikūroje Pietų saloje, kur pernai įvyko didelis žemės drebėjimas.

Ten jis buvo pasveikintas tradiciškai: susiglaudimu nosimis. Hongiu vadinamas ritualas simbolizuoja dalijimąsi gyvybės kvapu, bet B.Johnsonas pareiškė nerimaujantis dėl to, kaip tai būtų įvertinta Škotijoje, kur visiems gerai žinomas „Glazgo bučinys“ – smūgis galva.

„Ačiū, kad išmokėt mane hongio. Galvoju, kad tai nuostabi susipažinimo forma, nors ji ir galėtų būti ne taip suprasta kokioje nors alinėje Glazge, jeigu taip pabadytumėt (tenai)“, – pasakė jis.

B.Johnsonas taip pat pajuokavo, kad susirinkimų namas „turi stiprią moterų vadovavimo tradiciją, kaip ir mes namuose“. Jis turėjo omenyje savo bosę, britų ministrę pirmininkę Theresą May.

Tai pirmasis buvusio Londono mero vizitas Naujojoje Zelandijoje.

„Taip pat turiu pasakyti, kad tai labiausiai pritrenkiančiai, pribloškiančiai nuostabi šalis, kokią tik esu matęs“, – sakė jis.

„Galvoju, kad turbūt vienintelis kraštovaizdis, ... galbūt galintis tikti J.R.R.Tolkieno ir „Žiedų valdovo“ (angl. Lord of the Rings) vaizduotei“, – pridūrė britų užsienio reikalų sekretorius.

Netaktiškų pastabų B.Johnsonas yra padaręs ir anksčiau. Be kita ko, anksčiau šiais metais jis liaupsino prekybos škotišku viskiu privalumus vienoje sikhų šventykloje. Tada jam buvo paaiškinta, kad ši religija draudžia alkoholį.

Dar prieš tapdamas Britanijos diplomatijos vadovu jis iškilią JAV Demokratų partijos veikėją Hillary Clinton lygino su „sesele sadiste psichiatrijos ligoninėje“ ir sakė, kad buvęs JAV prezidentas Barackas Obama yra „iš dalies kenietis, iš protėvių paveldėjęs antipatiją Britų imperijai“.

2017 07 24 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt