trečiadienis, sausio 27 d.
„Boxing day” išpardavimai: įspėjimai ir patarimai
tiesa.com

Neprisikirskite per daug nuo Kūčių likusios žuvies ar Kalėdinės žąsies – tikriems parduotuvių maniakams prireikės daug jėgų, stiprybės ir įgūdžių prasibrauti pro minias britų, šturmuojančių parduotuves per vadinamąją „Boxing day”. Ekspertai įspėja 70, 80 ir net daugiau procentų nuolaidų ieškančių internete saugotis šiuo laikotarpiu itin aktyvių sukčių.

„Boxing day” pavadinimas kilo ne, kaip siūlytų sveikas protas, iš žodžio „boxing” (liet. bokso sportas), bet nuo žodžio „box” (dovanų dėžutė). Būtent antrąją Kalėdų dieną prasidedantys ir iki sausio vidurio besitęsiantys išpardavimai ir į įprastines, ir į internetines parduotuves pritraukia milijonus pirkėjų. Ir jiems čia neužtenka mosuoti vien svarų kupiūromis ar kreditinėmis kortelėmis – tikrieji šopaholikai dienų dienas krupščiai kurpia planus, kaip pirmiesiems pakliūti prie geidžiamiausių ir pigiausių prekių.

„Tiesa” irgi siūlo keletą patarimų, kaip maksimaliai išnaudoti Kalėdinių išpardavimų pasiūlymus:

– Planuokite: iš anksto peržiūrėkite trošktamų parduotuvių reklaminę medžiagą ir išsiaiškinkite, kokių nuolaidų tikėtis. Taip pat jau dabar galite išsirinkti trokštamas prekes, kad nereikėtų gaišti laiko tą darant tarp petys į petį, alkūnė į alkūnę besiremiančių nuolaidų medžiotojų.

– Technoligija yra jūsų draugas: parsisiųskite specialiai išpardavimams sukurtas programėles ir su jų pagalba įvertinkite, kur laukia didžiausios nuolaidos.

– Venkite persirengimo kabinų: apsipirkidami, tik gaišite laiką jų laukdami. Geriau drabužius vilkitės ant savęs sluoksniais ir taip matuokitės. Jei grįžę namo pamatysite, kad kažkas netinka – visada preke galėsite grąžinti.

– Tiesa, norėdami pakeisti arba grąžinti netinkančias prekes, luktelėkite po Kalėdų: kai kurie pardavėjai nepriima grąžinamų prekių kelios dienos po švenčių, tad nesivarginkite.

– Į parduotuves gruodžio 26-ąją eikite anksti: paprastai populiarios prekės išperkamos labai greitai, o ir jų atsargos – ne begalinės, tad stokite į eilę kuo anksčiau, kad dar spėtumėte ką vertingo nugriebti.

– Arba atvirkščiai – eikite apsipirkti vėliau: jei nemėgstate keltis anksti ryte, parduotuves šturmuokite popiet – tikėtina, kad sutiksite mažiau išprotėjusių šopaholikų.

– Mokėkite grynais: taip paprasčiausiai greičiau, tad sutrumpinsitė eilėje ir prie kasos praleistą laiką ir galėsite bėgti į kitą parduotuvę.

– Būkite supratingi: nepamirškite, kad parduotuvės darbuotojams išpardavimų laikotarpis – vienas sunkiausių, tad jie gali ir pamiršti, kad prieš minutę ar dvi prašėte paieškoti didesnio dydžio kelnių. Būkite pakantūs, mandagūs ir netingėkite į parduotuvės darbuotojus kreiptis keletą kartų.

Jei bijote būti sutrypti minioje (o tokių incidentų pasitaiko praktiškai kasmet), pirkite internetu. Tik atsargiai, nes tyrimai rodo, kad šiemet vienas iš šešių nuolaidų medžiotojų internete buvo apgauti, pranešė express.co.uk.

„Anksčiau manyta, kad žmonės specialiai perka padirbtas prekes, nes jos pigesnės, tačiau mūsų tyrimas atskleidė, kad didžioji dalis pirkėjų padirbtų daiktų prisiperka to nė nežinodami,” sakė tyrimą atlikusios prekės ženklų internete apsaugos įmonės Mark Monitor atstovė Charlie Abrahams.

„Žmonės ieško nuolaidų ir prisiperka suklastotų prekių per klaidą,” – teigė ekspertė.

Be to, šiuo laikotarpiu pirkėjams siunčiami ne tik apgaulingi kvietimai įsigyti vieną ar kitą prekę, bet ir nukreipiama į klaidingas elektronines svetaines, kur neapdairūs vartotojai raginami suvesti savo asmeninius duomenis bei ir įsigyti iš tiesų neparduodamas prekes.

Per didžiuosius išpardavimus perkantiems internetu saugumo ekspertai pataria lankytis tik patikimose elektroninėse parduotuvėse, kurios turės išsamius prekių ir paslaugų aprašymus ir detalią pristatymo informaciją. Patariama ir dukart tikrinti specialius pasiūlymus – sukčiau dažnai prikuria savadarbių reklaminių puslapių ir juose į spąstus vilioja net žinomų prekių ženklų logotimais. Be to, reikėtų rinktis mokėti kredito kortele, nes tokios kortelės paprastai turi integruotą apsaugą nuo vagysčių.

2014 12 24 07:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt