trečiadienis, spalio 28 d.
„Brexit“: ES šalys gins savo piliečius
tiesa.com

Slovakija, Vengrija, Lenkija ir Čekija yra pasiruošusios apginti savo piliečių, gyvenančių Jungtinėje Karalystėje, teises.

Šios keturios centrinės Europos šalys yra pasiruošusios vetuoti bet kokį Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos susitarimą, kuris apribotų ES šalių piliečių teises laisvai gyventi ir dirbti JK.

Slovakijos ministras pirmininkas Robert Fico sakė,  jog keturios minėtos šalys, dar žinomos kaip V4 grupė, nedvejodamos pasinaudos veto teise ir apgins savo piliečius. Kalbėdamas šeštadienį, vos dieną po neoficialaus ES viršūnių susitikimo Bratislavoje (Slovakija), jis sakė: „V4 šalys nesileis į jokius kompromisus. Mes vetuosime bet kokį JK ir ES susitarimą, kuris neužtikrins ES piliečių teisių“.

Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May dar nepranešė, kada oficialiai prasidės derybos dėl JK pasitraukimo iš ES ir nepaaiškino, kokio susitarimo jie sieks. Tačiau ne kartą pabrėžė, jog derybų metu jiems bus svarbiausiai riboti laisvą žmonių judėjimą ir išlaikyti prieigą prie bendros Europos Ekonominės erdvės. Tuo tarpu ES laikosi sprendimo, jog priėjimas prie bendros Europos Ekonominės erdvės nebus įmanomas be laisvo žmonių judėjimo.

ES prezidentas atskleidė „Brexit“ derybų datą

2016 09 18 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt