trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
Britai dar neskuba atverti piniginių
tiesa.com

Didžiosios Britanijos prekybininkai nerimauja dėl dar vieno prasto kalėdinio prekybos sezono. Naujausios apklausos rezultatai atskleidė, kad praėjusiais metais vartotojai sutaupė 40 mlrd. svarų šventiniams pirkiniams, o pastarųjų savaičių pardavimų rezultatai dar nežada nieko gero.

Anot specialistų, jau kitą savaitę kai kurie prekybininkai gali supanikuoti dėl mažų prekybos srautų ir pradėti kovoti agresyviomis išpardavimų akcijomis. Prastesnių kalėdinio laikotarpio rezultatų laukiama dėl padidėjusių išlaidų maistui ir gėrimams, kurios mažina kitų prekių pardavimus. Manoma, kad šiemet vartotojai pinigines atvers vos vienu procentu daugiau, palyginus su infliacijos lygiu, kuris ir lems mažesnes kalėdinių pardavimų apimtis. Tuo tarpu išlaidos maistui ir gėrimams šių metų spalio mėn. paaugo net 7 proc.

Britanijos bankininkų asociacijos duomenys atskleidė, jog praėjusįjį mėnesį vartotojai iš savo kreditinių kortelių išleido 34.3 mlrd. svarų, t.y. 200 mln. svarų mažiau nei praėjusiais metais. Prekybininkai sulaukė ir netikėto pardavimų sumažėjimo spalio mėnesį, kurie susitraukė 0.7 proc.

Lapkričio mėnesį atlikta Anglijos banko apklausa parodė, kad trečdalis namų ūkių stengiasi sumažinti įsiskolinimus ir toliau karpo savo išlaidas. Ypač dėl savo pajamų nėra tikri valstybės tarnautojai, todėl jie linkę atsargiau leisti pinigus.

Visgi, ne visi prekybininkai tikisi blogiausio scenarijaus. „John Lewis“ prekybos tinklui pavyko pakeisti prekybos tendencijas ir pasiekti rekordinius pardavimus šių metų spalio mėn., kurie palyginus su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, pakilo net 11 proc. Paskutinį savaitgalį Kalėdinį prekybos sezono pradžią pavyko pagyvinti ir Londono Oxford bei Regent gatvėse, jose uždarius transporto eismą.

2012 11 26 19:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt