trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Britai: imigrantai niokoja šalies kraštovaizdį
tiesa.com

Didžiojoje Britanijoje vis rimčiau žiūrima į imigrantų sukeliamas problemas. Šį kartą dėmesys nukrypo į svetimšalių atvykėlių daromą įtaką Jungtinės Karalystės (JK) kraštovaizdžiui. Kaip teigė Express.co.uk, dabar jaudinamasi, kad vis didėjantis populiacijos skaičius neatpžįstamai suniokos šalies gamtą.

Tyrimai atskleidė, kad iki 2039 m. JK populiacija padidės 10 mln. gyventojų, iš kurių net du trečdaliai bus imigrantai. Didžiausias nerimas kyla dėl itin didelio statybų skaičiaus, kenkenčio Anglijos miškams bei laukams.

Stipriai išaugus gyventojų skaičiui, padaugės automobilių, todėl atsiras poreikis plėtoti transporto infrastruktūrą, bus statomi nauji keliai, niokosiantys kraštovaizdį. Ištirta, kad smarkiai padidės mašinų spūstys, nes iki 2040m. greičiausiai papildomai atsiras nuo šešių iki 10 mln. automobilių.

Visgi tai dar ne visos problemos, dėl kurių britai baiminasi ir kaltina nesuvaldomus imigrantų srautus. Anot mokslininkų, paskaičiuota, kad reikės pastatyti ne tik neįtikėtinai daug naujų namų ar daugiabučių bei kelių, bet ir 4 tūkst. naujų mokyklų ir 26 ligonines. Akivaizdu, kad mokyklų ir ligoninių trūkumas jau dabar yra problema. ,,Vaikams sunku patekti į mokyklas, o dėl susitikimų su gydytojais gyventojai yra priversti laukti ilgose eilėse” – teigė grupės ,,Populiacija rūpi” (ang. Population Matters) atstovas Simonas Rossas.

Taip pat manoma, kad Didžioji Britanija turės padidinti žemės ūkio produkciją. Su augančios populiacijos problema šiais laikais susiduria daugelis valstybių, todėl visiems atsiras poreikis savo produkciją naudoti viduje, o ne eksportuoti. Stabiliais importuojamų produktų kiekiais nebebus galima pasitikėti. Be to, baiminamasi ir dėl augsiančio energijos sunaudojimo ir vandens taršos lygio.

Mokslininkai spėja, kad dėl itin didelio atvykėlių skaičiaus Didžioji Britanija taps didžiausią populiaciją turinčia Europos valstybe. Išvardintas problemas ateityje bus mėginama spręsti didinant mokesčius, o dabar vis daugiau britų nerimauja ir kaltina imigrantus dėl jų šalies niokojimo.

2015 11 26 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt