sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Britai korupciją kontroliuoja geriau. Lietuviai irgi
tiesa.com

Naujausia korupcijos suvokimo ataskaita rodo, jog Didžioji Britanija yra tarp valstybių, kuriose šis reiškinys mažiausias. Lietuvoje situacija gerėja, bet iki „švariausių“ šalių jai dar toloka.

Trečiadienį korupcijos lygį pasaulyje stebinti tarptautinė organizacija „Transparency International“ paskelbė kasmetinį korupcijos suvokimo indekso tyrimo atsakaitą, kurioje apžvelgiama situacija 2015 metais.

Britai gali didžiuotis, jog yra tarp nepaperkamųjų dešimtuko narių – Didžioji Britanija su 81 balu iš 100 galimų užima 10 vietą, kurią dalijasi su Vokietija ir Liuksemburgu.

Lietuviai šiame sąraše per metus pakilo 7 pozicijomis ir po praėjusių metų su 61 balu užima 32 vietą tarp 168 šalių. Ataskaita rodo, kad Lietuvoje korupcijos lygis yra toks pat, kaip ir Izraelyje, tėvynėje situacija šiuo atžvilgiu gerėja ne pirmus metus, bet vis dar nepralenkia Lenkijos ir Estijos, o Latviją paliko už nugaros.

Pasaulio korupcijos žemėlapyje geriausiai įvertintos ir pirmas tris vietas užima Skandinavijos šalys – Danija (91), Suomija (90) ir Švedija (89). Labiausiai korumpuotomis valstybėmis pripažintos Šiaurėsd Korėja ir Somalis (8).

„Transparency International“ korupcijos kontrolę parodantį indeksą nustato remdamasi verslo atstovų bei įvairių sričių specialistų nuomone.

2016 01 27 11:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt