ketvirtadienis, liepos 16 d.
Britai – „kyberchondrikai“
tiesa.com

Milijonai britų įsiteigia, kad rimtai serga ar net miršta, nes patys diagnozuoja sau ligas, panaršę Google sistemoje. Šią tendenciją atskleidė atliktas tyrimas.

Tokiems „apsėstiesiems“ tyrimo iniciatoriai net pritaikė naują terminą „kyberchondrikai“ vietoj įprasto termino „hipochondrikai“, t. y. žmonės, prisitaikantys sau įvairius literatūroje aprašomus ligų simptomus, rašo „Daily Mail“.

Tyrimo duomenimis, daugiau nei 6 iš 10 suaugusių britų sunegalavę mieliau naršo internete, nei kreipiasi į gydytojus. Daugiau nei pusė tokių internautų įtikina save, kad rimtai serga, radę internete panašių į savo simptomų aprašymus.

Net penktadalis „pagooglinusių“ britų įsikalba, kad tuoj patirs širdies priepuolį. Kitos tarp sveikatos internautų populiarios ligos – pilvo problemos, palaikomos apsinuodijimu maistu, ir peršalimas, kurį jie sau diagnozuoja kaip gripą.

Tyrimas taip pat atskleidė, kad trečdalis apklaustųjų, kuriems skaudėjo galvą, buvo įsitikinę, jog serga migrena, o 28 proc. suskaudus pilvą diagnozuoja sau apendicitą. Viena iš tyrimo rengėjų sakė: „Panašu, kad esame tauta, kuri labai sunerimsta, kai kalbama apie mūsų pačių sveikatą. Kone 50 proc. britų įsikalba, kad serga mirtinomis ligomis, o kiti, kurių simptomai mažiau gąsdinantys, vis tiek mano, kad labai rimtai serga.“

Tyrimo organizatoriai perspėja, kad nors internetas yra neblogas informacijos šaltinis, sunegalavus vis dėlto geriau būtų kreiptis į medikus, kurie nustatytų teisingą diagnozę.

 

2010 09 02 10:10
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt