antradienis, liepos 14 d.
Britanija įspėjama apie vėl gresiančius potvynius
tiesa.com

Jungtinės Karalystės gyventojai ruošiasi artėjantiems potvyniams bei stipriems krituliams lietaus permerktose šalies dalyse, pranešė standard.co.uk.

 Manoma, kad didžiojoje šalies dalyje artimiausiomis dienomis ir toliau lis stiprus lietus, žemė išliks itin šlapia, o upės vandens lygis stipriai pakilęs ir vis labiau artėjantis prie šlaitų. Aplinkosaugos agentūra gavo įspėjimus apie gresiančius potvynius net 36-iose šalies vietovėse, manoma, kad dauguma iš jų užlies jau per ateinančias valandas.

Meteorologai praneša, kad šiandien kintantį stiprų ir silpną lietų pajus beveik visi Britanijos gyventojai, daugumoje šalies dalių iškris iki 60mm kritulių. Ekspertų manymu, lietus šalį siaubs bent iki ketvirtadienio, o ketvirtadienį laukia pats stipriausias lietus ir ruošiamasi audrai. Šiaurės vakarų ir Pietvakarių Anglijai bei Rytų Škotijai gresia stipriausi potvyniai, tad šiose vietovėje pastatyti specialūs ženklai vietose, kuriose galimas didžiausias potvynis.

Meteorolų biuro atstovas teigė: „nors kritulių kiekis nėra ypatingai didelis, o upės vandens lygis pakilęs ne iki pavojaus ribos, tačiau žemė šiuo metu jau labai drėgna ir nebesugeria vandens, tad gali būti problemų“. Meteorologai praneša, kad Šiaurės, Vidurio ir Rytų Anglija patirs didžiausią kritulių kiekį, skelbiama, kad per šiandien gali iškristi 20 – 30mm kritulių. Šalies gyventojai įspėjami saugotis bei atsargiai vairuoti, nes keliai gali būti užlieti.

2012 07 10 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt