ketvirtadienis, liepos 2 d.
Britanijoje dėl pašlijusios sveikatos atsistatydino Šiaurės Airijos reikalų ministras
tiesa.com

Didžiojoje Britanijoje pirmadienį atsistatydino Šiaurės Airijos reikalų sekretorius Jamesas Brokenshire'as, nurodęs, kad pašlijo jo sveikata, pranešė pareigūnai.

Jis pasitraukė praėjus beveik metams po šios kažkada neramios provincijos pusiau autonominės vyriausybės žlugimo.

Apie atsistatydinimą J. Brokenshire'as pranešė laiške ministrei pirmininkei Theresai May, kuriame sako, kad jam artimiausiomis savaitėmis reikia operacijos: „Mano dešiniajame plautyje yra nedidelis pakitimas, kurį reikia pašalinti. Aišku, mano prioritetai yra mano ilgalaikė sveikata ir šeima, ir ketinu kaip galima greičiau operuotis.“

Britanijos vyriausybės Šiaurės Airijos reikalų biuras naujienų agentūrai AFP patvirtino, kad J. Brokenshire'as atsistatydino, ministrei pirmininkei tą pačią dieną planuojant platesnį savo ministrų kabineto pertvarkymą.

50 metų J. Brokenshire'as surengė virtinę nesėkmingų derybų tarp respublikonų „Sinn Fein“ ir Demokratinės junionistų partijos (DUP) dėl valdžios pasidalijimo vyriausybės britų valdomoje Šiaurės Airijoje.

Deryboms žlugus, provincija atsidūrė prie tiesioginio valdymo iš Londono slenksčio. Valstybės tarnautojai Londone jau tvarkė provincijos biudžetą.

Valdžios pasidalijimo vyriausybė žlugo penai sausį, „Sinn Fein“ pasitraukus dėl skandalo, susijusio su atsinaujinančios energetikos finansavimo schema.

Ši vyriausybė buvo suformuota pagal 1998 metų Didžiojo penktadienio susitarimą, kuriuo buvo nutrauktas dešimtmečius trukęs ir 3,5 tūkst. gyvybių nusinešęs daugiausia tarpkonfesinis konfliktas Šiaurės Airijoje.

Derybos vis dar įstrigusios dėl dviejų svarbių „Sinn Fein“ reikalavimų. Ši partija remia tos pačios lyties asmenų santuokų legalizavimą ir teisinę airių kalbos apsaugą.

Įtampa dar labiau padidėjo DUP po visuotinių rinkimų birželio mėnesį sudarius susitarimą su parlamentinę daugumą praradusiais Th. May valdančiaisiais konservatoriais.

„Sinn Fein“ tvirtina, kad pagal šį susitarimą DUP neteisingai gali veikti britų vyriausybės politiką Šiaurės Airijoje, taip pat ir dėl „Brexit“ derybų, turėsiančių svarbių pasekmių Airijos ekonomikai.

2018 01 08 13:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt