sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Britanijos karalienė pasirinko kam skirti išskirtinius titulus
tiesa.com

Didžiosios Britanijos aktoriai Emma Thompson, Tomas Hardy ir Keira Knightley bei Nobelio premijos laureatas rašytojas Kazuo Ishiguro pateko į sąrašą asmenų, kurie yra apdovanoti Britanijos karalienės vardu.

Sąrašą vėlų penktadienio vakarą paskelbė Britanijos vyriausybės kanceliarija. Dauguma atsidūrusiųjų šiame sąraše yra apdovanojami už jų nuopelnus, tarnybą ar drąsą. Apdovanojimus įteiks pati karalienė Elžbieta II arba ją pavaduojantis aukštas karališkosios šeimos atstovas per ceremoniją Bakingamo rūmuose.

Sąraše yra nemažai garsių vardų, pavyzdžiui, „Oskaro“ laimėtoja E. Thompson, jau ne vieną dešimtmetį esanti visuomenės akiratyje, taip pat žmonių, dirbančių akademinėje ar labdaros srityse.

59 metų E. Thompson bus suteiktas damos titulas, atitinkantis vyrams suteikiamą sero titulą. Vyriausybės pranešime ši aktorė vadinama „viena įvairiapusiškiausių ir garsiausių Britanijos aktorių“. Ji yra gavusi geriausios aktorės „Oskarą“ už vaidmenį filme „Hovards Endas“ . Ji taip pat yra apdovanota „Oskaru“ už geriausiai adaptuotą scenarijų už juostą „Protas ir jausmai“ (Sense and Sensibility).

Apdovanotųjų sąrašas buvo paskelbtas prieš šeštadienį oficialiai minimą Britanijos karalienės gimtadienį, kuris pažymimas įspūdingu raitosios sargybos paradu „Trooping the Color“. Sąraše įvardijamas ir Londono policijos kovos su terorizmu komandos vadas Markas Rowley už jo vadovavimą kovos su terorizmu komandai per virtinę mirtinų išpuolių, kurie buvo įvykdyti praėjusiais metais. Kai jis kovą išėjo į pensiją po daugiau nei trijų darbo policijoje dešimtmečių, Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May gyrė M. Rowley už jo pasišventimą saugoti visuomenę.

Per karalienės gimtadienį kasmet rengiama Vėliavos pagerbimo ceremonija. Ši tradicija yra likusi nuo laikų, kai ruošiantis mūšiui pulkų vėliavos („colours“) būdavo lėtai nešamos („trooped“) prieš rikiuotę, kad kariai galėtų jas atpažinti.

Japonijoje gimęs rašytojas K. Ishiguro bus įšventintas į riterius už jo nuopelnus literatūrai. Jis sakė esąs „giliai sujaudintas, kad gaus apdovanojimą iš šalies, kuri priėmė mane kaip maža užsienietį berniuką“.

Buvęs Liverpulio futbolo žaidėjas, 67 metų Kenny Dalglishas, taip pat bus įšventintas į riterius ir jam bus suteiktas sero titulas už jo nuopelnus futbolui, labdarai ir Liverpulio miestui.

Jauniausia apdovanotąja tapo dvidešimtmetė regos negalią turinti kalnų slidininkė Menna Fitzpatrick (Mena Ficpatrik), sėkmingiausiai pasiroddžiusi tarp britų per šiųmetes žiemos olimpines žaidynes.

Na, o vyriausioji apdovanotoji yra 103 metų buvusi Antrojo pasaulinio karo laikų slaugė Rosemary Powell (Rouzmeri Pauel), 97 savo gyvenimo metus pašventusi labdarai.

K. Knightley žinoma dėl savo vaidmenų filmuose „Karibų jūrų piratai“ (Pirates of the Caribbean) ir „Puikybė ir prietarai“ (Pride and Prejudice), gaus Britanijos Imperijos karininkės ordiną, o aktoriui T. Hardy bus įteiktas Britanijos Imperijos komandoro ordinas.

Beje, tarp apdovanotųjų yra ir karalienės akių chirurgas Jonathanas Jaggeris, gavęs Karalienės Viktorijos ordiną. Jis yra kataraktos operacijų specialistas, bet nenurodoma, ar būtent jis gegužę atliko tokią operaciją monarchei.

2018 06 09 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt