penktadienis, spalio 2 d.
Britas atkurs kompiuterio prototipą
tiesa.com

Britų mokslininkas John‘as Graham-Cumming‘as nutarė atkurti Charles‘o Babbage analitinę mašiną, praneša BBC.

Šis XIX amžiaus britų matematiko Ch.Babbage sugalvotas įrenginys laikomas šiuolaikinių skaičiavimo mašinų prototipu. Beje, šis įrenginys taip ir nebuvo pagamintas.

Projekto realizacijai J.Graham-Cummingas ketina surinkti 500 tūkstančių svarų, rašo technologijos.lt. Tai mokslininkas bando padaryti neįprastu būdu: spalio 6 dieną į tinklalapį PledgeBank jis įdėjo paraišką su savo projekto aprašymu.

J.Graham-Cumming‘as žada įvykdyti projektą, jei bus surinkta 50 tūkstančių parašų, o kiekvienas pasirašęs bus pasiruošęs Ch.Babbage įrenginio kūrimui paaukoti bent 10 svarų. Tai padaryti jau sutinka 1695 žmonės. Be to, kai kurie iš jų pažadėjo skirti 50, 100 ir net 1000 svarų. Planuojama, kad parašų rinkimas bus vykdomas iki sausio 31 dienos. Jei įrenginį pavyks sukurti, jis bus perduotas kuriam nors britų muziejui.

Analitinės mašinos projektą Ch.Babbage sukūrė 1837 metais. Matematikas ketino pagaminti veikiantį įrenginį iš vario ir geležies. Skaičiavimo mašina turėjo veikti garo mašinos pagalba. Tačiau Ch.Babbage nepavyko gauti finansavimo ir projektas liko tik teorija. Ch.Babbage mašinos elementus bandė kurti jo jaunesnysis sūnus Henry. Dar vienas prototipas saugomas Anglijos mokslo muziejuje. 

2010 10 16 15:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt