ketvirtadienis, birželio 4 d.
Britas turistus pradės skraidinti į kosmosą
tiesa.com

Britų verslininkas Richardas Bransonas tikina, kad jo vadovaujamos kompanijų grupės „Virgin“ jau po kelių savaičių pradės komercines keliones į kosmosą.

Teigiama, kad į kosmosą kils specialiai šiam tikslui įkurtos bendrovės „Virgin Galactic“ erdvėlaiviai.

„Turėtume ten būti ne po kelių mėnesių, o po kelių savaičių“, – kalbėjo su spauda kompanijos įkūrėjas R. Bransonas.

Anot jo, kelionių paklausa yra labai didelė, tad norint patenkinti šį poreikį teks pagaminti užtektinai kosminių laivų. Tokio skrydžio bilietas šiuo metu kainuoja 250 tūkst. JAV dolerių.

Tarp pirmųjų keleivių turėtų būti ir pats R. Bransonas – 67 metų milijardierius patikino, kad tam reikia rengtis kaip tikram astronautui.

Turistinėms kelionėms į kosmosą R. Bransonas ėmė ruoštis 2004 m. Anuomet jis tikino, kad pakilti į Žemės orbitą bus galima jau 2009 m., tačiau šioms ambicijoms nebuvo lemta išsipildyti, o 2014 m. sudužus bandomajam kosminiam laivui planus teko koreguoti dar kartą.

Su „Virgin“ šioje nišoje taip pat konkuruoja automobilio „Tesla“ kūrėjas Elonas Muskas, kurio komanda bando kelionėms į kosmosą skirtą „SpaceX“ erdvėlaivį. Pagal planą juo 2023 m. bus galima nuskristi iki Mėnulio ir apsukti ratą aplink šį Žemės palydovą.

Internetinės prekybos milžinė „Amazon“ planuoja ne tik turistines keliones į kosmosą nuo 2019 m., bet ir ateityje Mėnulyje apgyvendinti žmones. Dėl šio tikslo ji bendradarbiauja su Europos kosmoso agentūra, kitomis valstybinėmis ir verslo organizacijomis.

Kaip paprasta: norint tapti milijardieriumi svarbiausia – mokėti rašyti

2018 10 10 13:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt