penktadienis, gruodžio 4 d.
Britų armijos vadas perspėja dėl grėsmių iš Rusijos
tiesa.com

Nesulaukusios papildomų investicijų Britanijos karinės pajėgos nebus pajėgios tinkamai atsikirsti į grėsmes iš Rusijos, įsitikinęs armijos vadas.

Generolas Nick’as Carter’is grėsmės iš Rusijos signalais laiko praėjusių metų rudenį Lietuvos pašonėje surengtas pratybas „Zapad“, kurių metų buvo imituojamas atakos kitose Europos šalyse.

Ne mažesnį nerimą kelia ir vadinamasis kibernetinis karas – vis dažniau pasikartojantys išpuoliai virtualioje erdvėje, baiminamasi, kad jie ateityje gali sutrikdyti strategiškai svarbių valstybinių objektų veiklą.

Generolas N. Carter’is taip pat ragina atkreipti dėmesį į Rusijos kariuomenės ginklus, panaudotus Sirijos pilietinio karo metu – ten dislokuotos ilgojo nuotolio raketos, galinčios pasiekti taikinius, esančius už 1500 kilometrų.

Karininko manymu, Rusija jau kurį laiką kuria „agresyvias“ karines pajėgas, kurios šiuo metu yra „prie Europos slenksčio“ ir yra potenciali grėsmė Jungtinei Karalystei.

Praėjusiais metais šalies premjerė Theresa May taip pat viešai kalbėjo apie įtartinus Rusijos veiksmus – šnipinėjimą ir kibernetines atakas siekiant destabilizacijos, pastaruoju metu padažnėjo JK oro erdvės pažeidimų – ją kerta tarptautinių susitarimų nesilaikantys rusų lėktuvai.

Britų naikintuvai pakelti dėl įsibrovėlių iš Rusijos

Greta Britanijos – Rusijos karo laivų suaktyvėjimas

2018 01 22 09:20
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt