pirmadienis, birželio 1 d.
Britų hiphopo žvaigždė Ty mirė užsikrėtęs koronavirusu
BNS

Nuo koronaviruso mirė nigeriečių kilmės britų reperis Ty, kuris buvo nominuotas prestižiniam muzikos apdovanojimui „Mercury Prize“, penktadienį paskelbė lėšų rinkimų kampanija, pradėta siekiant jį paremti.

Kitos žvaigždės, įskaitant Roots Manuvą, atidavė duoklę ketvirtadienį mirusiam 47 metų londoniečiui, kurio tikrasis vardas buvo Benas Chijioke.

Ty išleido savo debiutinį – pirmąjį iš penkių – albumą „Awkward“ 2001 metais. Kitas jo dainų rinkinys „Upward“ 2004 metais buvo nominuotas apdovanojimui „Mercury“.

Su Ty bendradarbiavęs Roots Manuva ketvirtadienį paskelbė tviteryje tokią žinutę: „Ilsėkis, mano broli. Buvai doras žmogus.“

Pasak britų didžėjaus Gilles'io Petersono, Ty „įnešė didžiulį įnašą į hiphopo ir šnekamosios kalbos raidą šioje šalyje“.

„Savitas dalykiškas balsas, kuris visuomet buvo aštrus, visuomet šmaikštus. Dabartinė reperių karta jam daug skolinga – jis buvo tikras pionierius. Tesiilsi jis ramybėje“, – tviteryje parašė G. Petersonas.

Apie nigeriečių šeimoje gimusio Ty mirtį buvo pranešta lėšų rinkimo puslapyje, sukurtame siekiant padėti jam įveikti ligą.

Velionio vadybininkas neatsakė į naujienų agentūros AFP prašymą pateikti komentarų.

Lėšų rinkimo kampanijos organizatorė Diane Laidlaw pranešė, kad Ty dėl koronaviriusinės infekcijos COVID-19 komplikacijų buvo paguldytas į ligoninę, kur jam buvo sukelta dirbtinė koma.

Vėliau atlikėjas pabudo ir iš pažiūros jautėsi geriau, tačiau praėjusią savaitę jis ligoninėje susirgo plaučių uždegimu ir mirė gegužės 7 dieną.

„Šeima norėtų nuoširdžiai padėkoti visiems, kurie pagelbėjo ir reiškė susirūpinimą, kai jis buvo hospitalizuotas“, – parašė D. Laidlow.

„Tačiau dabar jai labiausiai rūpi privatumas, kad ji galėtų gedėti niekieno netrukdomi“, – pridūrė ji.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 05 08 18:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt