šeštadienis, rugsėjo 26 d.
Britų idėja: mirusių žmonių kūnus – į kanalizaciją
tiesa.com

Vieno Jungtinės Karalystės miesto valdžia prašo leidimo pradėti taikyti naują žmonių palaikų laidojimo technologiją, pagal kurią kūnas būtų paverčiamas skysčių, o šis – nuleidžiamas į nuotėkų sistemą.

Šį revoliucinį metodą rengiasi taikyti Sandwell’o miesto taryba – vietos politikai neprieštarautų, kad čia atsirastų pirmasis JK „vandens krematoriumas“. Pagal šią naują technologiją mirusio žmogaus palaikai įdedami į talpyklą, kuri užpildoma specialios sudėties skysčiu, o šis įkaitinamas iki 152 laipsnių temperatūros.

3 valandas trunkančios procedūros metu visi kūno audiniai paverčiami aplinkai nekenksmingu skysčiu, nesunaikinami tik kaulai, kurie virsta į dulkes. Jas velionio artimieji gali atsiimti specialioje urnoje.

Tuo tarpu likęs skystis (apie 1200 litrų) nuleidžiamas į kanalizaciją.

Šios technologijos sumanytojai tikina, kad toks palaikų laidojimo būdas yra labiau draugiškas aplinkai nei tradicinis kremavimas, nes naudoja mažiau energijos ir išskiria mažiau dujų, keliančių šiltnamio efektą.

„Vandens krematoriumai“ jau naudojami kai kuriose Kanados dalyse ir JAV.

Tačiau JK šiai technikai žalia šviesa kol kas neuždegta – Sandwell’e tam priešinasi vietos vandens tiekimo kompanija, kuri išreiškė susirūpinimą dėl geriamo vandens kokybės, jeigu į sistemą pateks iš žmonių kūnų virtę skysčiai.

Ironiška, tačiau „vandens krematoriumai“ yra britų išradimas ir gaminami JK, o vienas toks įrenginys kainuoja apie 300 tūkst. svarų sterlingų.

Technologijos veikimo prncipas:

2017 12 18 10:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt