antradienis, sausio 19 d.
Britų laikraštis vaizdingai aprašė Lietuvos „kalafiorų revoliuciją”
tiesa.com

Vienas svarbiausių Didžiosios Britanijos leidinių, laikraštis „The Guardian” vaizdžiai aprašė pieš kelias dienas lietuvoje įvykusį kalafiorų skandalą.

Pasak dienaraščio, „kalafiorų revoliucija” prasidėjo nekaltai: Vilkaviškyje gyvenanti moteris „Facebooke” viešai nusistebėjo, kiek parduotuvėje sumokėjo už papraščiausią kalafiorą (€3.49 arba £2.60). Į nepatenkintos pirkėjos žinutę sureagavo dešimtys tūkstančių, o netrukus atsirado ir grupė, raginanti dėl nenormaliai aukštų kainų tris dienas boikotuoti didžiuosius prekybos centrus.

Prie „kalafiorų revoliucijos” prisidėjo ir pienininkai, kurie pieną žmonėms tiesiog dalino nemokamai norėdami parodyti, kad pieno supirkimo kainos šalyje yra juokingos.

„The Guardian” pabrėžė, kad nuo tada, kai Lietuva pradėjo naudoti eurą, kai kurio maisto kainos padidėjo trigubai.

„Nors lyginant su užsienio valstybėmis kainos atrodo suprantamos, reikia nepamiršti, kad atlyginimai Lietuvoje yra gerokai žemesni nei Airijoje ar Vokietijoje, kur maisto kainos panašios”, - rašė dienraštis.

Palyginimui pateikta kaimyninė Lenkija, kurioje maisto kainos – žymiai mažesnės dėl VAT. Lietuvoje VAT mokestis siekia įspūdingus 21 proc., tuo tarpu Lenkijoje - 3-5 proc.

Straipsnyje taip pat teigiama, kad Lietuvos Vyriausybė nesugebėjo deramai paaiškinti, kodėl kainos pakilo.

Nors teigta, kad boikotas didelės žalos ekonomikai nepadarė, didžiausias Lietuvos prekybos centras „Maxima” netrukus kai kuriems produktams pradėjo taikyti 20-40 proc. nuolaidas, tačiau patvirtino, kad ši akcija buvo planuota jau seniai ir tai – tiesiog sutapimas.

Prekybos centro komunikacijų skyrius išreiškė svarstymus, kad parduotuvių boikotas buvo išprovokuotas Maskvos, o Lietuvos saugumo tarnybos domisi protesto organizatorių veikla. Tiesa, tokius pareiškimus bendrovė greitai atsiėmė.

2016 05 25 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt