šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Britų parlamentaras nubaustas už tai, kad dviems prostitutams už paslaugas siūlė kokaino
tiesa.com
facebook nuotrauka

Leiboristų atstovas Jungtinės Karalystės Parlamente Keithas Vazas pažeidė į įstatymus išreikšdamas norą aprūpinti kokainu du prostitucija užsiimančius vyriškos lyties homoseksualius asmenis. Šį praeityje įvykusį faktą išsiaiškino šalies Bendruomenių Rūmų Standartų priežiūros komitetas.

Remiantis institucijos pateiktu pranešimu, buvo gauta įtikinamų įrodymų, kad minėtas parlamentaras 2016-ųjų rugpjūtį mėgino parūpinti A klasei priskiriamų narkotikų, be to, naudojosi mokamomis sekso paslaugomis, praneša BBC.

Paaiškėjus tokioms aplinkybėms, taip pat dėl to, kad nepademonstravo geranoriškumo vykdant atvejo tyrimą, o atvirkščiai – visaip mėgino išsisukinėti, K. Vazą rekomenduojama šešiems mėnesiams nušalinti nuo užimamų pareigų parlamente.

Parlamentaro tvirtinimas, kad su pirmiau minėtais vyrais buvo susitikęs vien aptarti savo buto redekoracijos, buvo pripažintas tiesiog absurdišku. K. Vazas nekomentavo dėl savo ateities planų, tačiau teigė šiuo metu besigydantis nuo neįvardintų psichikos sutrikimų.

Gydymą jis tesę nuo pat 2016 metų įvykių ir komitetui patiekė tai patvirtinančius medicinos išrašus. Policija atsisakė pradėti tyrimą dėl politiko veiksmų.

Tuo atveju, jei parlamentas surengtu balsavimu pritartų komiteto pateiktoms rekomendacijoms, K. Vazui būtų įteiktas prašymas dėl atšaukimo, ir tada tektų laukti papildomų rinkimų. Tokį sprendimą turėtų palaikyti 10 proc. rinkėjų.

Kaip skelbia komitetas, K. Vazas mėgino išsisukinėti ir neparodė noro kaip nors padėti, kol buvo vykdomas Bendruomenių Rūmų Standartų priežiūros komisijos inicijuotas jo elgesio nagrinėjimas.

Parlamentaras, esą, nesugebėjo atsakyti į keletą tiesioginių klausimų, pateikinėjo neišsamius atsakymus, o jo išdėstyta versija atrodė iš dalies neįtikėtina.

„K. Vazas visomis išgalėmis stengėsi apsunkinti, sukomplikuoti, sutrukdyti tyrimą, pateikdamas argumentus, kurie pasirodė beverčiai, ir dokumentus, kurių pagrįstumas buvo abejotinas“, – nurodoma komiteto ataskaitoje.

Išaiškėjus čia suminėtiems faktams, apie kuriuos pirmasis pranešė laikraštis „Sunday Mirror“, K. Vazas buvo priverstas atsisakyti vidaus reikalų specialiojo komiteto pirmininko posto.

Vis dėlto policija, įvykus tyrimui, atsisakė imtis kokių nors veiksmų. Nuo 1987-ųjų Rytų Lesterio apygardoje išrenkamas K. Vazas dėl vietos parlamente ketino pakovoti ir per ateinančius rinkimus.

2019 10 30 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt