šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Britus išgąsdino neregėtas voras
tiesa.com

Pietų Anglijos gyventojams pavyko užfiksuoti neregėtą vorą su išskirtinėmis iltimis, tačiau gamtos žinovai ramina, jog bijoti šio padaro neverta.

Antradienį vienos bendrovės Folkestone darbuotojai ant pastato sienos pastebėjo keistos išvaizdos vorą – apie 2 centimetrų dydžio nariuotakojis iš savo giminaičių išsiskyrė tuo, jog turėjo ryškiai žalias iltis. Žmonės ėmė jį fotografuoti, o netikėto dėmesio sulaukęs gyvūnėlis nuropojo į plyšį sienoje.

Voro nuotraukos buvo paskelbtos socialiniuose tinkluose, susirūpinta, kad nematytas šios rūšies atstovas gali būti pavojingas žmonėms.

„Niekada nemačiau tokio voro: atrodė puikiai, bet liesti neišdrįsčiau“, – sakė žinią paskleidęs Matthew Sutherlandas.

Grėsmingos išvaizdos gyvi kai kuriems internautams priminė juodąją našlę – vorą, klaidingai laikomą vienu iš nuodingiausių padarų pasaulyje, tačiau nuotrauką išvydęs gamtos ekspertas Owenas Leyshonas suskubo žmones nuraminti.

Pasirodo, tai vamzdynų voru vadinamas gyvūnas (Segestria Florentina), kurie yra gana dažnai sutinkami Kento grafystėje ir kituose pietinės Anglijos regionuose.

„Jie žmogui nepavojingi, bent iki tol, kol nėra puolami ar provokuojami“, – sakė gamtininkas.

Tai didžiausi vorai, gyvenantys Europoje, įprastai šie yra paplitę Viduržemio jūros regione.

Anglijoje jie aptinkami tik pietinėje dalyje ir dažnai įsikuria greta žmogaus – namų plyšiuose ar vamzdynuose, kur jiems šilta.

2018 09 14 13:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt