antradienis, rugpjūčio 4 d.
Bučiuoti šunis sveika!
tiesa.com

Kai kurios bakterijos, persiduodančios mums nuo augintinių, pasirodo, gali sustiprinti žmogaus imunitetą.

Jau seniai ir neginčijamai įrodyta, jog šunys teigiamai veikia savo šeimininkų sveikatą: jie padeda atsikratyti streso, kovoti su depresija, bendravimas su šiais keturkojais gerina atmintį ir dėmesį. Tačiau naujausi moksliniai tyrimai parodė, kad šunis sveika ne tik glostyti, bet ir retkarčiais pakštelėti į tą didelę drėgną nosį.

Amerikiečiai ekspertai iš Arizonos universiteto atliko eksperimentą su daugiau nei šimtu šunis auginančių savanorių – visą pusmetį stebėjo jų sveikatą. Ir per tą laiką išsiaiškino, jog bučiuojant šunį su gyvūnų seilėmis žmogaus organizmui persiduoda kai kurios naudingos bakterijos, kurios iš esmės yra probiotikai – tai yra bakterijos, „globojančios“ imunitetą ir virškinimo sistemą.

Tyrimas taip pat parodė, kad per ilgesnį laiką pas šunis ir jų savininkus aptinkama daugybė vienodų žarnyno bakterijų.

Dar vienas svarbus dalykas, kurį pastebėjo mokslininkai: šunys stiprina vaikų imuninę sistemą ir mažina tokių lėtinių ligų, kaip bronchų astma ir kai kurios alergijos, riziką.

Tiesa, nepaisant netikėtų šio tyrimo rezultatų, gydytojai imunologai įspėja netraktuoti jų pernelyg tiesmukiškai ir nesileisti entuziastingam augintiniui kaskart prausti jus liežuviu, kad ir kaip jis veržtųsi. Šunų žarnyno mikroflora labai įvairi, todėl, be naudingų probiotikų, jų seilėse gali būti ir helmintų – tai yra, parazitinių kirmėlių, – ir lamblijų bei kitų pirmuonių, nekenkiančių keturkojų sveikatai, bet galinčių pakenkti žmonių.

2017 03 18 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt