antradienis, sausio 19 d.
Būdamas 51-erių mirė „Oskarui“ nominuotas režisierius J. Singletonas
tiesa.com
Twitter.com

Mirė žinomas, gerbiamas ir prestižiniam „Oskaro“ apdovanojimui nominuotas režisierius Johnas Singletonas, rašo Bbc.com. Jo šeimos paviešintame pranešime skelbiama, kad įtakingas kino filmų kūrėjas „iškeliavo ramiai“ beveik iškart po to, kai Los Andželo ligoninėje, kurios intensyvios priežiūros skyriuje jis buvo gydomas po patirto insulto, buvo atjungti jo gyvybę palaikantys aparatai.

Los Andžele gimęs J. Singletonas dešimtajame dešimtmetyje buvo laikomas vienu novatoriškiausiu afroamerikiečiu režisieriumi. 1992-aisiais už filmą „Boyz N The Hood“ jis buvo nominuotas „Oskaro“ apdovanojimui. J. Singletonas tapo pirmuoju afroamerikiečiu ir jauniausiu kino kūrėju, nominuotu geriausio režisieriaus kategorijoje.

Antrą kartą prestižiniam Kino akademijos apdovanojimui jis buvo nominuotas už geriausią originalų scenarijų.

Itin sunkus sprendimas

Ankstyvą pirmadienio rytą režisieriaus šeima pranešė priėmę „itin sunkų sprendimą“ atjungti Johno gyvybę palaikančius aparatus.

„Esame dėkingi jo gerbėjams, draugams ir kolegoms už begalinę meilę ir maldas šiuo itin sudėtingu metu, – skelbiama pranešime. – Norime padėkoti Cedars Sinai (medicinos centro) gydytojams už nepriekaištingą priežiūrą.“

Vėliau režisieriaus atstovas patvrtino, kad septynių vaikų tėvas J. Singletonas mirė apsuptas draugų ir šeimos narių.

Režisieriaus artimieji taip pat pasinaudojo proga ir afroamerikiečių bendruomenę paskatino neignoruoti hipertenzijos arba aukšto kraujo spaudimo. Pasak jų, J. Singletonas ilgus metus „tyliai kentėjo“ nuo šio sutrikimo.

2019 04 30 06:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt