trečiadienis, liepos 8 d.
Buvęs „Aukščiausios pavaros“ vedėjas J. Clarksonas kirto G. Thunberg: išlepinta mažvaikė
tiesa.com
Stop kadras

Po to, kai praėjusią savaitę susierzinusi kreipėsi į pasaulio lyderius, švedų aktyvistė Greta Thunberg tapo pasaulinio jaunimo protestų prieš klimato kaitą judėjimo veidu. Visgi tai patiko ne visiems – apie griežtas Gretos replikas prabilo ir britų televizijos laidų vedėjas Jeremy Clarksonas.

Žinomas britas švedų aktyvistę pavadino išlepinta mažvaikė ir ragino sugrįžti į mokyklos suolą.

Primename, kad praėjusią savaitę G. Thunberg Jungtinių Tautų (JT) viršūnių susitikime dėl klimato kaitos apkaltino pasaulio lyderius išduodant jos kartą savo nesugebėjimu išspręsti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo į atmosferą problemos.

„Jūs ateinate pas mus, jaunus žmones, ieškodami vilties. Kaip jūs drįstate? Savo tuščiais žodžiais jūs pavogėte mano svajones ir mano vaikystę, nors aš esu viena iš laimingųjų. Žmonės kenčia, miršta, griūva ištisos ekologinės sistemos“, – tąkart piktinosi ji.

Visgi praėjus kuriam laikui nuo Gretos pareiškimo, buvęs „Aukščiausios pavaros“ vedėjas švedų paauglei pasiūlė dar kartą apgalvoti ir įvertinti tai, ką turi savo gyvenime. Pasak brito, visa tai jai suteikė suaugusieji.

„Kaip drįsti plaukti į Ameriką jachta, kurios pati nestatei ir kuri kainavo 15 milijonų svarų sterlingų, kurių tu pati neuždirbai. O dar juk jachta turi variklį, kurio pati nesukūrei. Trumpam sustok ir pasvarstyk, kad suaugusieji sukuria tai, kuo naudojiesi, o Švedijos naikintuvai skraido, kad apsaugotų tave.

Mes jums davėme mobiliuosius telefonus ir nešiojamuosius kompiuterius bei internetą. Mes sukūrėme socialinius tinklus, kuriais naudojiesi kiekvieną dieną. Vadovaujame bankams, kurie už visa tai moka. Taigi, kaip tu drįsti ten stovėti ir mus auklėti, išlepinta mažvaikė“, – rėžė jis.

Tiesa, čia J. Clarksonas pabrėžė, kad jokiu būdu neneigia, jog globalinis atšilimas egzistuoja, tad būtina šias problemas spręsti. Tačiau, pasak brito, 16-metė turėtų kuo greičiau grįžti į mokyklą ir stropiai mokytis dėl savo ir visuomenės ateities.

„Mokslas yra tai, kas ir išspręs šią problemą. Daugybė žmonių kasdien sunkiai dirba, kad išspręstų pasaulines problemas, tad užsičiaupk ir leisk jiems dirbti savo darbą“, – užbaigė jis.

2019 09 29 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt