penktadienis, rugpjūčio 7 d.
Chaosas dėl gripo vakcinų trūkumo
tiesa.com

Daugybė vyresnio amžiaus pacientų ir kitų pažeidžiamų ligonių grupių atsidūrė pavojuje, kai Jungtinėje Karalystėje masiškai buvo atšaukti skiepai nuo gripo dėl šios vakcinos trūkumo, pranešė Dailymail.co.uk

Tikėtina, kad dar iki žiemos sezono pradžios tūkstančiai pacientų negalės pasiskiepyti nuo gripo, nes farmacijos kompanija iš Nyderlandų sustabdė visas gripo vakcinų siuntas dėl „Netikėtų testo rezultatų“. Ši kompanija Jungtinei Karalystei tiekia 10 procentų visų gripo vakcinų.

Įmonės atstovas pabrėžė, kad kompanija siuntas sustabdė savanoriškai dėl pacientų saugumo, radusi įtartiną testo rezultatą tik vienoje serijoje vakcinų. Kol atliekami papildomi tyrimai, siekiant išsiaiškinti neigiamo testo priežastis, vakcinos nėra platinamos.

Kasmet Jungtinėje Karalystėje gripu serga milijonai britų. Ši liga yra ypač pavojinga vyresniems nei 65 metų žmonėms, nėsčioms moterims, vaikams ir kitiems, turintiems ypatingųjų aplinkybių.

Vidutiniškai per metus, Jungtinėje Karalystėje nuo gripo miršta apie 2000-4000 žmonių, daugiausia vyresnio amžiaus. Epidemijos metu šis skaičius išauga net iki 20 tūkst.

Neseniai, nepriklausomas ekspertų komitetas ministrų kabinetui rekomendavo kasmet nuo gripo skiepyti visus 2-17 metų vaikus. Tai turėtų būti paprasta, purškiama į nosį vakcina, o ne injekcija. Visgi, ši naujovė vaikams neturėtų pasirodyti anksčiau nei 2014 metais.

2012 10 10 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt