sekmadienis, vasario 28 d.
Chemikalais apdorotas maistas skinasi kelią į JK
tiesa.com

JAV ūkininkų sąjunga tikina, kad po „Brexit“ planuojama pasirašyti laisvos prekybos sutartis su Jungtine Karalyste leistų į šią šalį įvežti chemikalais ir hormonais apdorotus maisto produktus ir sako, kad jie saugūs sveikatai.

Amerikiečiai nori, kad netolimoje ateityje jiems būtų leista į JK eksportuoti chloru apdorotą vištieną, hormonais papildytą jautieną bei kiaulieną, paveiktą raktopamino – medžiaga, kuri leidžiama gyvuliams ir taip didina jų raumenų masę.

Tikėtina, kad laisvos prekybos sutartis tarp šių šalių bus pasirašyta po „Brexit“, kai JK neteks prieigos prie vieningosios Europos Sąjungos rinkos ir stengsis kaip įmanoma pigiau aprūpinti šalį maistu.

Žinia, dėl pasitraukimo iš vieningos rinkos bei muitų sąjungos turėtų pabrangti europietiški maisto produktai, jų įvežimo kontrolė bus griežtesnė.

Todėl jau praėjusių metų pradžioje britai ėmė derinti detales su amerikiečiais – ketina dideliais kiekiais iš jų pirkti maistą. Tačiau neramina tai, kad JAV maisto produktų paruošimui galima naudoti daugiau cheminių medžiagų nei tai leidžia ES.

Tačiau JAV nacionalinės ūkininkų sąjungos (America's National Farmers Union) vadovas Roger’is Johnson’as teigia, kad į būsimosios prekybos sutartį reikia įtraukti leidimą prekiauti minėtais produktais – esą ji visiškai tinkama vartoti, naudojama daugelyje JAV ūkių, o visos baimės – nepagrįstos.

Teigiama, kad 200 tūkst. ūkių vienijanti ANFU sąjunga JAV generuoja milžiniškus pinigus ir turi didžiulę įtaką politikams, todėl neabejojama, kad jos reikalavimai bus išpildyti.

Reikalavimai maisto gamybai ES ir JAV
[9739] 
Šalies apetitui numalšinti tiks bet koks maistas?

2018 04 26 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt