trečiadienis, sausio 20 d.
D. Attenborough efektas: per metus vienkartinio plastiko naudojimas sumažėjo 53 proc.
tiesa.com
Pixabay.com

Daugiau nei pusė visų vartotojų teigė sumažinę vienkartinio plastiko naudojimą per pastaruosius metus, skelbiama pranešime, kuriame nagrinėjamas taip vadinamas Davido Attenboroguh efektas.

Pasak tyrėjų, per pastaruosius 12 mėnesių iniciatyvos, skelbiančios apie vienkartinio plastiko naudojimo daroma žalą gamtai ir žmonėms, kurių viena – gamtininko Davido Attenborough televizijos serialai apie gamtą „Blue Planet II“ ir „Our Planet“, turi itin didelės teigiamos įtakos žmonių elgesio ir vartosenos pokyčiams.

„GlobalWebIndex“ 3833 JK ir JAV gyventojų teiravosi apie plastiko gaminių, į juos įpakuotų daiktų naudojimą. 42 proc. respodentų tikino, kad kasdienių apsipirkimų metu jie atkreipia dėmesį į produktų ir prekių įpakavimus ir dažniau renkasi tuos, kurie yra draugiškesni aplinkai.

JK net 82 proc. asmenų, atsižvelgiančių į plastiko panaudojimą tikina, kad į tai, ką deda į krepšelį, jie dėmesį atkreipia labiau, mat jiems gamtos tarša kelia nerimą, jie nerimauja dėl savo ir kitų ateities, taip pat gyvūnų likimo.

Dar vienas svarbus faktorius, turintis įtakos plastiko gaminių vartojimo sumažėjimui JK, yra pačių vartotojų noras būti mažesniais švaistūnais, t.y. kuo mažiau teršti aplinką, kaupti šiukšles ir pan.

Nors šiuo metu internete, socialiniuose tinkluose plinta įvairūs su gamtos tvarkymu susiję išūkiai, 3 iš 10 vartotojų tikina neturintys pakankamai informacijos apie tai, kokios medžiagos gali būti perdirbamos.

Tyrimas taip pat atskleidė, kad vartotojui senstant, riba tarp įperkamumo ir draugiškumo aplinkai padidėja. Tai reiškia, kad vyresnio amžiaus žmonės, neturėdami pakankamai pajamų, renkasi tokius produktus, kurie yra pigesni, tačiau jie nebūtinai bus įpakuoti į aplinką tausojančias medžiagas.

Be to, Z kartos atstovai yra linkę klausyti kitų žmonių nuomonės nei vidutiniai interneto vartotojai. Padidėjęs naudojimasis socialiniais tinklais ir noras sužvaėti kitus teigiamai prisidėjo prie taip vadinamos plastiko revoliucijos.

„Galbūt kai ką nustebino faktas, kad jaunieji vartotojai yra labiau linkę naudoti aplinkai nekenkiančias medžiagas nei vyresnių kartų atstovai. Taip yra todėl, kad jaunoji karta užaugo žiūrėdama įvairias dokumentines laidas apie gamtą ir aplinkosaugą, tokios medžiagos dabar yra pristatoma daugiau nei bet kada anksčiau“, – sakė Chase’as Buckle’as, „GlobalWebIndex“ atstovas.

JAV ir JK 75 proc. vartotojų mano, kad prekių gamintojai turėtų viešai prižadėti pakeisti savo požiūrį į plastiką ir būti draugiškesni aplinkai.

2019 04 15 06:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt