šeštadienis, rugsėjo 19 d.
D. Trump’as traukiasi: į Londoną neatvyks
tiesa.com

Vasario mėnesį planuotas JAV prezidento Donald’o Trump’o vizitas į Jungtinę Karalystę neįvyks – spėjama, kad galingiausios pasaulio valstybės vadovą išgąsdino galimi masiniai britų protestai.

Lygiai prieš metus JAV viešėjusi JK premjerė Theresa May pakvietė D. Trump’ą į svečius, šis kvietimo neatsisakė, tačiau ir tvirtai nepasakė, jog apsilankys pas artimus sąjungininkus.

JAV prezidento vizitas turėjo įvykti vasario mėnesį, tačiau ketvirtadienį D. Trump’as sau įprastu būdu – pranešimu socialiniame tinkle „Twitter“ – paskelbė, jog savo vizitą atšaukia. Savo sprendimą jis motyvavo tuo, kad nenori atidaryti naujos JAV ambasados būstinės Londone: esą nenorinti prisidėti prie „blogo sandėrio“, kurį inicijavo jo pirmtako Barack’o Obam’os administracija.

„Blogu sandėriu“ D. Trump’as vadina sprendimą JAV ambasadai persikelti iš senosios būstinės, esančios prestižiniame Londono kvartale Mayfair’e į naują 1,2 milijardo JAV dolerių vertės pastatą sostinės pietvakariuose, Nine Elms kvartale.

„Už skatikus pardavė ambasadą puikiausioje vietoje ir pastatė brangią būstinę pakraštyje. Blogas sandėris. Nori, kad ją atidaryčiau ir perkirpčiau kaspiną. NE!“, – rašė D. Trump’as.

Tiesa, perkelti ambasadą į minėtą vietą nutarta dar 2008 metais – tuomet, kai JAV vadovavo jo bendrapartietis George’as Bush’as, tačiau šį faktą D. Trump’as nutylėjo arba to tiesiog nežino.

Tuo tarpu politikos analitikai spėja, kad D. Trump’as pabūgo Londone planuojamų masinių protestų jo atžvilgiu – žmonės į gatves išeiti žadėjo dėl prezidento požiūrio į moteris, taip pat jo sprendimų, susijusių su apribojimais islamą išpažįstantiems žmonėms.

Prieš D. Trump’ą nukreipti protestai Londone jau vyko praėjusių metų vasarį – tuo metu, kai Th. May jį pakvietė į JK.

Teigiama, kad JAV prezidentas į Londoną siunčia šalies sekretorių Rex’ą Tillerson’ą.

Protestas prieš D. Trump'ą Londone pernai vasarį. Flickr nuotr.

Protestas prieš D. Trump'ą Londone pernai vasarį. Flickr nuotr.

2018 01 12 07:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt