penktadienis, rugpjūčio 7 d.
D. Virbilaitė atvirai: man ne kartą buvo pasakyta ­– numesi svorio, leisim sugrįžti į sceną
tiesa.com
Irmantas Gelūnas / Fotobankas
Donata Virbilaitė

Dainininkė, BTV muzikinio projekto „Muzikinė kaukė“ dalyvė Donata Virbilaitė, neseniai grįžusi į gimtinę, teigia, kad Lietuvoje gyventi nėra lengva dėl moterims taikomų grožio standartų. Dauguma atlikėjų ir moterų bijo atsiskleisti iki šiol: „Mums žiauriai Lietuvoje trūksta ryškumo, stiprių dainų bei jas atliekančių atlikėjų. Pas mus dauguma atlikėjų yra gan pilki“, – sako mergina.

Šį šeštadienį „Muzikinėje kaukėje“ Donata atliks praėjusių metų „Eurovizijos“ laimėtojos Nettos Barzilai dainą „Toy“. Moters teigimu, dainuojant šią dainą jai sukilo daug jausmų. „Pradėjau pati mąstyti apie savo dainas ir pasirodymus, ką aš norėčiau sukurti tokio, kad nustebinčiau. Eidama į įvairiausius filmavimus stengiuosi apsirengti kuo ryškiau, pasidaryti kuo ryškesnį makiažą. Grimuotoja neseniai klausė, ar ne per daug ryškiai padažė, sakau, tikrai ne“, – juokiasi mergina. 

Paklausta, ar jos nepalietė dainoje „Toy“ minimi standartai jaunoms moterims, skatinimas mylėti save tokią, kokia esi, bei nebijoti pasipriešinti sistemai, ji neslepia: „Visada jaučiu tai, standartų visada yra, buvo ir bus. Jeigu televizijos prodiuseris galvoja, kad jis nenori stambesnio ar kitaip atrodančio žmogaus televizijoje, tai jis ir neims. Stengiuosi bendrauti su žmonėmis, kurie mąsto kitaip, turi kitokį požiūrį“, – pasakoja Donata. 

Šiandien atlikėja teigia nebekreipianti dėmesio į tuos, kuriems ji nepatinka: „Jeigu aš nuspręsiu stambėti, jeigu aš nuspręsiu valgyti ar laikytis dietos, aš tai darysiu tik dėl savęs. Nedarau to, nes kažkam atrodo, kad turiu atrodyti kitaip“, – tvirtina atlikėja.

Donata kelerius metus gyveno Anglijoje bei Turkijoje, paklausta, ar užsienyje žmonių požiūris į moters kūną yra kitoks, ji atsako: „Užsienio šalyse yra tūkstantį kartų daugiau tolerancijos. Tolerancijos viskam – tiek žmogui, tiek tam, ką jis veikia, tiek pasirodymams ir kaip jis atrodo. Jie nesureikšmina, ką valgo, ką geria kitas. Pas mus visa tai yra labai sureikšminama.“ Anksčiau pykusi ir mąsčiusi, kodėl moterims lipdoma tiek daug etikečių bei standartų, dabar mergina nebesikremta: „Vieni kuria rūbus lieknoms merginoms, kiti – stambesnėms. Kiekvienas pasirenka, ką ir kaip nori kurti, tas pats ir su muzika“, – sako pašnekovė. Mergina skatina keisti požiūrį ir nebekreipti dėmesį į tuos, kurie engia kitus: „Supratę kad niekam nebeįdomu, jie nustos“ – sako ji.

Donatos karjera prasidėjo prieš daugiau nei 10 metų sudalyvavus garsiame muzikiniame projekte „Kelias į žvaigždes“. Donata paminėjo, kad netradicinė jos išvaizda ir visuomenės sukurti standartai turėjo įtakos jos karjerai: „Man ne kartą buvo pasakyta: numesi svorio, leisim sugrįžti. Dainuok tokias dainas, tada mes vėl tave įleisim. Man tiesiog uždarydavo duris. Lietuvoje gali būti labai geras vedėjas, dainininkas, bet jei tu neatitiksi kažkieno sugalvotų standartų, tai tu tiesiog nebūsi televizijoje“, – atvirauja mergina. 

Donata neslepia kartais nusivilianti tuo, kad žmonės nelinkę pradėti mąstyti kitaip ir nestebi, kas vyksta pasaulyje: „Užsienyje irgi yra netolerancijos, bet ten daugiau žmonių pakeitę požiūrį. Kitose šalyse žmonės keičia nuomonę, pradeda mąstyti kitaip“, – teigia pašnekovė.

Įspūdingą Donatos įsikūnijimą į N. Brazilai pamatysite jau šį šeštadienį „Muzikinėje kaukėje“ 19.30 val. per BTV. Taip pat pasirodys Aleksandra Metalnikova, kuri įsikūnys į Tiną Turner, Augustė Vedrickaitė taps Gwen Stefani, Robertas Lenartavičius virs grupe SEL, Tomas Rinkūnas įkūnys Marijoną Mikutavičių.

2019 11 26 10:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt