penktadienis, liepos 3 d.
Dantistas Anglijoje tūkstančius galėjo užkrėsti ŽIV
tiesa.com

Birželį vieno iš dantistų Anglijoje darbo licenzija sustabdyta po to, kai jis buvo slaptai nufilmuotas galimai pažeidžiantis infekcijų prevencijos standartus. Sveikatos sistemos ekspertai stvėrėsi už galvų – dabar jie turės įvykdyti bene didžiausią šalies istorijoje pacientų apklausą, mat bijoma, kad tūkstančiai pacientų galėjo būti užkrėsti ŽIV.

Daugiau nei 22 000 pacientų turės būti atlikti pakartotiniai tyrimai po to, kai juos gydė dantistas, trisdešimt dvejus metus nesivadovavęs tinkamomis higienos procedūromis.

Jiems taip pat turės būti atlikti per kraują plintančių virusų, tarp jų hepatito B ir C, tyrimai, pranešė „The Mirror”.

Dantistui nebeleidžiama dirbti nuo birželio, kai jis buvo nufilmuotas galimai nesilaikantis infekcijų prevencijos taisyklių. Jo darbo licenzija suspenduota pusantrų metų, skaičiuojant nuo rupgjūčio.

Sveikatos priežiūros ekspertai kartu su Visuomenės sveikatos Anglijoje organizacija pradėjo tyrimą. Jie nustatė, kad tūkstančiai pacientų galėjo būti užkrėsti per kraują plintančiais virusais.

Šaltiniai sakė, kad daugiau nei 160 pacientų buvo sukeltas „rimtas infekcijos pavojus”. Jie taip pat pažymėjo, kad danistas ne vieną kartą netaikė kryžminių infekcijų kontrolės standartų ir jo higienos praktika tyrėjus paliko „pasibaisėjusius”.

Dantistas Nottinghame dirbo daugiau nei tris dešimšmečius ir per tą laiką gydė 22 000 pacientų.

Šaltinis teigė, kad „nors infekcijos rizika – maža, tačiau patariama ištirti visus jo pacientus. Visuomenė turi apie tai žinoti ir imtis priemonių.”

Kai kurie pacientai pas dantistą lankėsi dar 1982-aisiais, tad juos atsekti nėra lengva.

Nacionalinė sveikatos taryba bando susisiekti su visais dantisto gydytais pacientais ir rekomenduoja jiems būtinai išsitirti. Nottinghamshire įkurtas specialus centras, į kurį gali užeiti išsitirti visi sunerimę pacientai.

Praėjusiais metais Nacionalinė sveikatos tarnyba taip pat turėjo susisiekti su tūkstančiais pacientų, bijantis, kad ŽIV nešiojęs dantistas galėjo užkrėsti ir juos.

Tačiau galimo užkrato atvejis Nottinghame laikomas bene didžiausiu Anglijos medicinos istorijoje.

2014 11 12 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt