ketvirtadienis, liepos 9 d.
Davidas Cameronas žada pinigus taškyti kovai su... žuvėdromis
tiesa.com

Jungtinės Karalystės premjeras Davidas Cameronas itin susirūpino žmones ir gyvūnus puolančiomis žuvėdromis. Prieš rinkimus pamiršęs planus kovai su vis agresyvesniais paukščiais skirti šimtus tūkstančių svarų, premjeras vėl ėmėsi juos svarstyti.

Kaip pranešė independent.co.uk, naujausias Anglijos ministro pirmininko prioritetas – kova su agresyviomis žuvėdromis.

Taip ryžtingai nusiteikti D. Cameroną privertė vis pasikartojantys atvejai Anglijos vasaros atostogų sostinėje – Cornwallio regione, kur žuvėdros vis dažniau užpuola žmones ir naminius gyvūnus. Premjeras sakė, kad „nori pradėti pokalbį apie agresyvius paukščius”.

Šį kovą valstybės biudžete agresyviam žuvėdrų elgesiui tirti buvo numatyti 250 tūkst. svarų, tačiau per rinkimus toks projektas pamirštas kaip „ne itin svarbus”.

Bet šią savaitę D. Cameronas žuvėdrų problemai suteikė naują statusą po to, kai žuvėdros užpuolė ir nužudė Jorkšyro terjerą Newquay ir „tarsi krabą” surijo vėžlį netoliese esančiame Liskearde.

Šnekėdamas BBC Cornwall rytinėje laidoje, ministras pirmininkas sakė: „Tai labai sudėtinga problema ir, manau, premjerui itin pavojinga pateikti skubų atsakymą į ją.”

Kai kurie parlamento nariai, vadinantys žuvėdras ne paukščiais, o paprasčiausiomis žiurkėmis, pasisako už įstatymus, pagal kuriuos žuvėdras būtų galima skersti ar sterelizuoti. Taip esą jų populiacija miestuose būtų sumažinta.

2015 07 18 13:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt