ketvirtadienis, spalio 29 d.
Degalų kainos ir toliau augs
tiesa.com

Paskutiniųjų mėnesių kylančios degalų kainos nedžiugina Britanijos vairuotojų. Jau dabar kai kuriuose D. Britanijos regionuose norint užpildyti vidutinio šeimos automobilio kuro baką, tai kainuoja apie 100 svarų, skelbė laikraštis „Express“.

Skaičiuojama, kad vien per du mėnesius Britanijoje kuro kainos išaugo vidutiniškai 5,5 proc. O vien per vasario mėnesį benzino litras pabrango keturiais pensais. Tai didžiausias kainų šuolis per dvejus metus, kurį lėmė silpnas svaro kursas ir išaugusios pasaulinės naftos kainos.

Dėl augančių kuro kainų Britanijos vartotojai susidūrė ir su energijos sąskaitų padidėjimu bei išaugusiomis transporto kainomis. Specialistai neabejoja, kad artimiausiomis savaitėmis degalų kainos ir toliau augs bei privers gyventojus dar plačiau atverti savo pinigines.

Jau dabar vidutinis Britanijos namų ūkis išleidžia didelę dalį savo pajamų transportui, nes per kišenę stipriai kerta ir brangus viešasis transportas. Tad manoma, kad taupyti norinčios šeimos, turės kooperuotis ir sėsti į automobilius tikrai ne po vieną.

Britanijos vyriausybė taip pat planavo degalų akcizą padidinti 3 pensais, tačiau šių planų atsisakė dėl sparčiai augančių kainų. Visgi jau dabar mokesčiai sudaro kone du trečdalius degalų kainos, tad politikai kaltinami neieškantys efektyvesnių būdų, sprendžiant degalų brangimo problemą.

Šiuo metu Britanijoje litras benzino vidutiniškai kainuoja 137,95 pensus, o dyzelio litras – 129,90 pensų. Britanijos prekybos tinklai, valdantys ir degalines, dar šio mėnesio pradžioje įsivėlė į degalų kainų karą ir konkuruoja siūlydami 2-4 pensais mažesnes kainas.

2013 03 26 11:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt