antradienis, rugpjūčio 3 d.
Dėl koronaviruso veiklą stabdo dalis pasaulinio lygio mados žurnalų
Alfa.lt

Pasaulyje gerai žinomi mados ir gyvenimo būdo žurnalai „Harper’s Bazaar“, „Elle“, „InStyle“, „Men’s Health“, „Women’s Health“, „Good Health“, „NW“ ir „OK!“ stabdo savo veiklą, juos įsigijusiai kompanijai „Mercury Capital“ skundžiantis dėl koronaviruso pandemijos katastrofiškai kritusiomis pajamomis iš reklamos.

Portalo „The Guardian“ duomenimis, ši netikėta žinia atėjo praėjus vos porai dienų po to, kai vokiečių medijos kompanijos „Bauer Media“ Australijos padalinys buvo parduotas rizikos kapitalo įmonei „Mercury Capital“.

Nuo pandemijos pradžios balandį „Bauer Media Australia“ buvo priversta atleisti bent 240 žurnaluose dirbusių žurnalistų ir kitų darbuotojų.

Pasak „Bauer Media Australia“ vadovo Brendono Hillo, niekas negalėjo tikėtis, kokį greitą, platų ir besitęsiantį poveikį COVID-19 pandemija galėjo turėti žurnalų verslui.

„Mes, kaip ir kitos žiniasklaidos kompanijos, stipriai pajutome COVID-19 įtaką, – teigė B. Hillas. – Šių žurnalų atkūrimas ir komandos narių grąžinimas visada priklausė nuo reklamos rinkos atsigavimo ir vidinių bei išorės kelionių sugrįžimo. Nepaisant per pastarąsias savaites daug žadančių ženklų iš reklamos užsakovų, tai vis tiek neatpirko mūsų žurnalų likimo ilgesnėje perspektyvoje.“

Šis masinis žurnalų uždarymas buvo kadaise galingos „Australian Consolidated Press“ žurnalų imperijos smukimo epopėja. 2012 m. ji buvo perpirkta „Bauer Media Group“ už 525 mln. dolerių. Po 8 metų ir ne vieno žurnalo uždarymo naujieji savininkai pardavė teises į populiariuosius žurnalus „Mercury Capital“ jau tik už 50 mln. dolerių. 

2020 07 25 14:58
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt