šeštadienis, liepos 4 d.
Dėl kylančių mokesčių S. Starkutė galvoja apie emigraciją
tiesa.com
LNK
Simona Starkutė

Seimas per metus išleidžia 300 tūkst. eurų saldainiams, tušinukams, skarelėms, kaklaraiščiams, namų kvapams, „puzzle“ dėlionėms su Seimo atvaizdu. Dar šimtus tūkstančių eurų viešiesiems pirkimams išleidžia ministerijos. Pavyzdžiui, Vidaus reikalų ministerija savo nusipelniusiems darbuotojams nupirko šveicariškus laikrodžius, kurių vieneto kaina siekė beveik 300 eurų. Iš viso laikrodžiams ministerija išleido 8 tūkst. eurų.

Taupyti savo poreikiams valdžios institucijos atsisako. Užuot tai darius, planuojamas naujas mokesčių padidėjimas. Šį kartą prezidento siūlymu valdžia nusitaikė į individualia veikla besiverčiančius asmenis: dainininkus, kūrėjus, statybininkus ir kitus savarankiškai dirbančiuosius. Jei siūlymas bus priimtas, tie, kurie per metus iš individualios veiklos uždirba 35 tūkst. eurų, nuo šiol mokės didesnį gyventojų pajamų mokestį. Mokestis nuo 15 proc. padidės iki 20-ies.

„Mes kaip tik esame tie žmonės, kurie niekieno neprašome darbo, mes patys susirandame tuos darbus, patys susimokame mokesčius. Didinti tą naštą, manau, yra labai labai neteisingas sprendimas. Tai yra visiškas žmonių engimas“, – šį pirmadienio vakarą, 19.30 val., LNK laidoje „KK2“ teigs garsi manekenė Simona Starkutė.

Simona, baigusi manekenės karjerą, pati Lietuvoje susikūrė darbo vietą. Pradėjo kurti laisvalaikio drabužius. Moteris dirba su individualios veiklos pažyma. Jos verslas nėra didelis, viso labo užsidirba pragyvenimui. Simona gyvena skaičiuodama kiekvieną centą, pavyzdžiui, drabužius skalbia savaitgaliais, kai elektros tarifas mažesnis. Per mėnesį savo reikmėms Simona išleidžia 400­­–500 eurų. Ir beveik pusę to, ką uždirba, jau dabar atiduoda mokesčiams. Todėl Simona rimtai svarsto savo verslą perkelti į Didžiąją Britaniją, kur smulkusis verslas skatinamas lengvatomis.

„Ta suma, man atrodo, gal apie 13 tūkst. svarų sterlingų, kuri yra visiškai neapmokestinama. Mano pajamos šiuo metu panašios, per 1 tūkst. eurų į mėnesį. Bet aš kažkodėl turiu mokėti nuo visos sumos tuos mokesčius, tai yra labai labai neteisinga“, ­­– sako S. Starkutė.

Panašiai jaučiasi ir dainininkas Deivis Norvilas. Jis neretai uždirba tuos 35 tūkst. eurų per metus. Tačiau nuo tos sumos sumoka mokesčius valstybei ir išlaiko penkių asmenų šeimą.

„Pats dirbu su ta individualia veikla ir tikrai negaliu pasakyti, kad esu turtuolis. Važinėju su dešimties metų senumo mašina, turime paskolą... Kol kas aš matau tiktai liūdesį sukeliančius sprendimus“, ­­– sako jis.xx Kaip išgyventi, kai valdžios sprendimai vis labiau sunkina gyvenimą? Lietuvos pramogų pasaulio žvaigždžių receptai – šį pirmadienio vakarą, 19.30 val., per LNK laidoje „KK2“.

2019 10 28 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt