trečiadienis, liepos 8 d.
Dėl rasistinės žinutės apie princo Harry ir Meghan pirmagimį iš darbo atleistas radijo laidų vedėjas
tiesa.com
Twitter.com

BBC Radio 5 darbuotojas, 61 metų Danny Bakeris, dėl neapgalvotos rasistinės žinutės apie prieš kelias dienas gimusį princo Harry ir Meghan Markle kūdikį neteko darbo. Tviteryje vyras pasidalijo, o vėliau ištrynė nuotrauką, kuria mažylį Archie palygino su šimpanze.

Jungtinėje Karalystėje žinomo radijo laidų vedėjo gerbėjai iškart ėmė kritikuoti vyrą už netinkamą elgesį. Kaip rašoma Mirror.co.uk, D. Bakeris pašiepė Sasekso kunigaikštienės rasę.

Po atleidimo buvęs radijo laidos vedėjas socialiniame tinkle išliejo pyktį. Neva stoties vadovybė jau seniai ieškojo priežasties atleisti Danny, o jam paviešinus tą nuotrauką pasitaikė puiki proga tai padaryti.

„Danny padarė labai didelę klaidą socialiniame tinkle. Ji prieštarauja mūsų vertybėms, kurias propaguojame šioje radijo stotyje, – e. laiške, išsiųstame visiems radijo stoties darbuotojams, rašė jos kontrolierius. – Danny buvo nuostabus vedėjas, ir noriu jam padėkoti už jo darbą.“

Radijo stoties vadovybės veiksmus atleisti iš pareigų rasistine žinute pasidalijusį asmenį teigiamai sutiko Jungtinės Karalystės moterų ir lygybės ministrė Dawn Butler.

„Sveikintinais laikau BBC veiksmus. Rasizmas ir diskriminacija šioje visuomenėje ir BBC neturi vietos. Kaip ir visi transliuotojai, turi būti užtikrinta, kad toks požiūris, kaip šis, nebūtų toleruojamas“, – sakė ji.

D. Bakeris buvo pasidalijęs nespalvota fotografija, kurioje įamžinta prie pastato laiptų rankomis su šimpanze, vilkinčia puošnų apdarą, susikibusi pora. „Karališkasis kūdikis palieka ligoninę“, – buvo parašyta prie nuotraukos.

Netrukus po to radijo laidų vedėjo pavardė socialiniame tinkle „Twitter“ atsidūrė prie populiariausių temų. Pamatęs, kokios kritikos lavinos sulaukė, Danny įrašą ištrynė ir vietoje jo paviešino atsiprašymą.

D. Bakeris rašė nepagalvojęs, kaip ši nuotrauka gali būti interpretuota.

„Atsiprašau, kad mano linksma nuotrauka apie mažąjį bičiulį prabangiais drabužiais sukėlė chaosą. Niekada nesusimąsčiau kitaip, nes mano mintys nesugedusios. Vos tik pastebėjau, kad nuotrauka interpretuojama kitaip, ją ištryniau. Ir viskas. Dabar vėl galite grįžti prie įrašų apie futbolą“, – rašė jis.

2019 05 10 05:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt