ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Didėjant infliacija kyla maisto ir elektros kainos
tiesa.com

Jungtinės Karalystės infliacija šoktelėjo į neregėtas aukštumas. Balandį užfiksuotas augimas iki 2,7 proc. ir yra didžiausias nuo 2013-ųjų metų.

Metinė infliacija, dėl kurio energijos bei maisto kainos šoktelėjo iki 2,4 proc., nuo 1,8 proc., manoma, įvyko dėl svaro sterlingų kurso pokyčių. Nacionalinis statistikos biuras pabrėžia, kad daugiausiai įtakos tam turėjo skrydžių kainos, tiesa, jos siejamos su Velykų atostogų laikotarpiu.

Prie pakilimo prisidėjo ir automobilių akcizo mokestis bei elektros energijos kainos augimas. Nors praėjusią savaitę Anglijos bankas skelbė, kad infliacija turėtų nekilti aukščiau 2,7 proc. iki šių metų pabaigos, tikėtina, kad jų prognozės nepasitvirtins.

ING ekonomistas Jamesas Smithas teigė, kad infliacijos kilimas neturėtų daryti įtakos palūkanų normai. „Šis infliacijos šuolis išmėgins kai kurių Anglijos bankų vanagų kantrybę. Tačiau mes manome, kad sumažintos namų ūkio išlaidos ir padidėjęs neapibrėžtumas dėl „Brexit“ neleis didinti palūkanų normų iki 2019-ųjų“, – portalui independent.co.uk sakė ekonomistas.

Šiuo metu svaro sterlingų kursas yra 13,3 proc. žemesnis nei pernai birželio 23-iąją prieš referendumą.

2017 05 16 11:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt